X


Lider Kripto Para Bitcoin (BTC) Düşüyor: Popüler Altcoin’lerde Son Durum

45.000 dolara yönelen BTC, önemli bir direnç noktasında işlem görürken Çin'den harika zamanlama ile yasak geldi.
14:07
24 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin, Çin’den gelen yasak haberlerinin etkisiyle düzeltme evresine giriş yaptı. 40.000 dolarlık alanın başarıyla testinin ardından 45.000 dolara yönelen BTC, önemli bir direnç noktasında işlem görürken Çin’den harika zamanlama ile yasak geldi. Bitcoin’in kan kaybetmesi kripto para piyasasını kızıla bürüdü.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin, gün içerisinde 45.000 dolara dokunmasının ardından Çin haberi piyasaya düştü. Çin’in zamanlaması Bitcoin’in kritik direnç noktasını test etmesinin ardından geldi. BTC 42.143 dolara gerileyerek olumlu havanın değişmesine neden oldu. BTC’nin Eylül ayı grafiklerinde düşüş trendine girmesi tarihi rakamlara bakıldığında genel bir görünüm olarak karşımıza çıkıyor.

Tarihi olarak eylül ayını kızıl grafikle geçiren BTC, geleneğini bozmadı. Ancak uzmanlar 30.000 dolardan başlayan rallinin 50.000 dolara kadar sürmesinin akabinde bir düzeltme dönemini işaret etti. Finansal kurumların yasakları ve FUD’un tetiklenmesi Bitcoin fiyatında baskıya neden oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistler yıl sonu Bitcoin fiyat tahminini 100.000 dolar olarak belirlerken bu öngörü birçok kesim tarafından onaylanıyor. BTC grafikleri, kurumsal yatırımcılar, zincir içi göstergeler olumlu alanda konumlanıyor. BTC fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 41.893 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Popüler Altcoin’lerin Durumu

En büyük altcoin Ethereum (ETH) 2.800 dolar seviyelerine kadar geriledi. London Hard Fork’unun ardından yakım mekanizması ile deflasyonist bir yapıya bürünen ETH, kurumsal yatırımcıların ilgisini çekiyor. Kurumsal yatırımda Bitcoin rakamlarını geride bırakan ETH, 3.000 dolarlık kilit seviyede tutunarak yükseliş ivmesi kazanmayı hedefliyor.

Binance Coin (BNB) 340 dolar, Ripple (XRP) 0.91 dolar, Dogecoin (DOGE) 0.20 dolar, Solana (SOL) 134 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. En popüler altcoin’ler Bitcoin gerilemesinin ardından %5 ila %10 arasında kayıplarla yüzleşti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar