X

Lider Bitcoin (BTC), Bu Modele Göre Çılgın Yükseliş Partisi Dönemine Hazır!

BTC, son 24 saat içerisinde %6'nın üzerinde ralli yaparak 66.500 dolar ile son üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.
19:26
8 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin, yükseliş modelini izleyerek ATH geliştirmek adına girişimlerini sürdürüyor. Bitcoin boğa flamasını kopararak BTC, son 24 saat içerisinde %6’nın üzerinde ralli yaparak 66.500 dolar ile son üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin, Uçuşa Mı Hazırlanıyor?

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, boğa flamasını andıran bir kurulum olan iki farklı trend çizgisinden oluşan konsolidasyon aralığından sıyrıldı. Boğa flamaları, bir varlığın güçlü yükselişinin ardından üçgen benzeri bir fiyat aralığında konsolidasyon aşamasında ortaya çıkan yükseliş devam kalıplarıdır. Genellikle bayrak direğinin boyutune eşit uzunlukta bir kâr hedefi izleyerek aralığında dışına çıkmasıyla son erer. Bir Bull Penant koşusunu onaylamak söz konusu olduğunda Bitcoin hemen hemen tüm kutuları işaretler.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sonuç olarak yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi 12.300 doların üzerinde olan bayrak direğinin yüksekliği kadar olan kâr hedefiyle yukarı yönlü patlamasını sürdürme olasılığını artırdı. Boğa kurulumu, 63.300 dolar civarında kırılma noktasına bayrak direği yüksekliğini ekledikten sonra BTC fiyatını 75.000 dolara koydu.

Balina Etkinliği Artıyor

Balinalar BTC biriktirme çılgınlığına devam ediyor. Bitcoin’in yükseliş eğilimini Santiment tarafından 10.000 BTC ile 100.000 BTC arasındaki miktarlara sahip cüzdanların dağıtım/birikim faaliyetlerini izleyen bir zincir üstü göstergeden onay aldı. Metrik, Bitcoin balinalarının satın alma çılgınlığını hızlandırdığını vurguladı. Spesifik olarak balinalar son beş günde 43.000 BTC ve son 25 günde yaklaşık 92.000 BTC biriktirdi.

60.000 dolar ila 67.000 dolar arasındaki alan balina liderliğindeki satın alma, önümüzdeki zamanlar için hazırlıklarının altını çizdi. Bitcoin‘in önceki rekor seviyesinin ötesinde günlük kapanışı yapması bekleniyor. Ek olarak zincir üstü analisti Willy Woo, Bitcoin’in son haftalarda borsalardan soğuk cüzdanlara aktarıldığını kaydetti. Aynı zamanda dolara sabitlenmiş stablecoin USDC mevduatları aynı dönemde arttı ve bir sınıflandırılan satın alma modeline dikkat çekildi.

Willy Woo, piyasa değerlendirmesi yaparak şu notları belirtti:

Sağlıklı bir konsolidasyon dönemi oldu. Bununla birlikte BTC’nin bir sonraki fiyat hareketinin yakında görülebileceğini gösteren önemli balina aktivitesi tespit edildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar