reklamı kapat

Kurumsal Yatırımcıların Orta Vadeli Bitcoin Fiyat Tahmini Ne?

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin için yükseliş bekliyor.
20:11
12 Haziran 2020

Bitcoin fiyatı 12 Mart tarihindeki krizi tamamen atlatsa da fiyat bir türlü beklenen 10.000 dolar seviyesinin üstüne çıkamadı ve geçtiğimiz günlerde 9.100 dolara tekrar düzeltme yaşanması yatırımcıları paniğe sürükledi. Bireysel yatırımcıların özellikle kurumsal yatırımcıların yaptığı yatırım kararlarından etkilendiği biliniyor. Bu da aslında kurumsal yatırımcıların Bitcoin fiyatı hakkındaki düşüncelerinin önemli olduğunu gösteriyor.

Önde gelen kripto para borsalarından OKEx’in opsiyon kontrat verilerine bakıldığında, kurumsal yatırımcıların büyük bir çoğunluğunun orta vadede Bitcoin için yükseliş beklediği görülüyor. Yatırımcıların açık pozisyonlarının artması ve mevcut alım pozisyonlarının kapatılması, bunun en büyük kanıtlarından.

Bitcoin Opsiyon Sözleşmeleri Yükselişi Getirebilir

Geçtiğimiz Perşembe günü OKEx üzerindeki 5.553 BTC açık pozisyonunun kapandığı görüldü. Bunun üzerine yatırımcılar yeniden alım emri vermese de OKEx tarafından yayınlanan raporda açık pozisyonların sayısında yeniden artış görülmeye başlanacağının tahmin edildiği belirtiliyor.

Açık pozisyonların artması da yatırımcıların mevcut BTC fiyatının önümüzdeki günlerde daha yüksek seviyelere çıkabileceğine inandığını gösteriyor. OKEx uzmanları bu durumun aslında domino taşı etkisi yaratabileceğini ve yükseliş beklentisinin spot piyasada gerçek bir yükselişi tetikleyeceğini vurgulamaktalar.

Kurumsal piyasalarda yaşanan sert satışların spot piyasada baskı oluşturması gibi alım baskısının da fiyatı yükseltmesi oldukça muhtemel olabilir. Buna ek olarak kripto para analistleri de Bitcoin için yükseliş bekliyorlar. Ünlü analist Scott Melker, BTC’deki beklenen yükselişin yakında gerçekleşebileceğini belirtmiş ve sürenin azaldığına işaret etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.