X


Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’i Seviyor

Ortaya çıkan son rapora göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin ilgisi artıyor...
15:00
5 Nisan 2020

31 Mart’ta yayınlanan bir araştırma, üst düzey yatırım yöneticilerinin ve bu alandaki büyük şirketlerin, özellikle Bitcoin’in yaşadığı son düşüşler gibi düşüşlerden yararlanmak istediklerini ortaya çıkardı.

Acuiti yönetim istihbarat platformu tarafından yayınlanan Dijital Varlık Yatırımlarının Kabulü adlı rapora göre, kurumsal müşteriler için kripto para yatırımı yapabilen yaklaşık 100 işletme açıldı. Anket, dijital varlıkların satış tarafı hizmet sağlayıcıları arasında (% 26) geleneksel yatırım şirketlerine (% 17) göre daha fazla benimsendiğini gösteriyor. Ancak benimseme oranlarının CME veya Bakkt ile sınırlı olduğu da belirtiliyor.

Bitcoin ve Ethereum Türevleri

Raporda incelenen tüm kripto yatırım firmaları, Bitcoin türevlerine artan bir ilgi olduğunu ortaya çıkardı. Rapora göre, geleneksel yatırım firmalarının yaklaşık %57’si Bitcoin, %29’u Ethereum (ETH) türevleri yatırımı yaptı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan anketin bulgularından birine göre XRP sekizinci en popüler dijital varlık olarak sıralansa da, XRP / USD’nin kurumsal firmalar arasında tercih edilen kripto para birimi çifti sıralamasında 5. sırada yer alıyor. Bahsi geçen yatırım şirketlerinin en önemli üç düşüncesi likidite, volatilite ve arbitraj fırsatları olarak belirtiliyor.

Gelecek Parlak

Kripto para birimleri gibi dijital varlıkların yatırımını hala gerçekleşmemiş olanlar da dahil olmak üzere, incelenen tüm yatırım kurumları arasında en büyük endişelerden biri, borsa ve hack’lenme konusundaki güvenlik açıkları.

Raporda detaylandırılan bir diğer endişe ise itibar zararı korkusu… Bu nedenle birçok yatırım kurumu portföyleri arasında dijital varlıklar sunmak istemiyor.

Anket hala benimsenme oranlarının düşük olduğunu göstermesine rağmen, gelecek benimsenme açısından parlak görünüyor. Geleneksel yatırım firmalarının %97’si önümüzdeki iki yıl içinde dijital varlık yatırımı yapmayı düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar