f Küresel Servet ve Bitcoin! Ünlü Makro Uzmanından Ezber Bozan BTC Yorumu! › COINTURK

Küresel Servet ve Bitcoin! Ünlü Makro Uzmanından Ezber Bozan BTC Yorumu!

Özet

  • Ünlü makro uzmanı Lyn Alden, Bitcoin'in küresel servetten daha büyük bir pay alabileceğini belirtti.

  • Alden, insanların likit net servetlerinin önemli bir kısmını Bitcoin'e yatıracaklarını ve bunun piyasa değerini büyük ölçüde arttıracağına inanıyor.

  • Alden'e göre Bitcoin diğer para birimleriyle karşılaştırıldığında üstün özelliklere sahip ve bu uzun vadede potansiyelin yüksek olduğunu gösteriyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
14:15
6 Eylül 2023

Kripto paraların uzun vadedeki potansiyeli iştah kabartmaya devam ediyor. Ünlü makro uzmanı Lyn Alden, Bitcoin‘in (BTC) giderek küresel servetten çok daha büyük bir pay alabileceği yönünde görüş bildirdi.

Küresel Servetin Bitcoin’e Transferi

Ünlü podcast’çi Peter McCormack‘e röportaj veren ünlü makro uzmanı Lyn Alden, bireylerin likit net servetlerinin daha yüksek bir yüzdesini ‘kendi kendine emanet edilebilen, küresel olarak taşınabilir’ bir dijital varlıkta görmek isteyeceklerini öne sürdü.

Alden, röportaj sırasında yaptığı “Net servetinizin yüzde kaçını bu varlığa yatırmak istersiniz? Bence makul bir cevap mevcut rakamdan çok daha yüksek. Şu anki rakam yüzde 1’in çok küçük bir kısmı. ‘Peki ya cevap yüzde 5 ya da yüzde 10 ise? Bitcoin sadece insanların genel olarak likit net servetlerinin birkaç yüzdesini yatırmak istedikleri bir varlık haline gelse bile inanması güç derecede büyük bir Bitcoin piyasa değerlerine ulaşılır.” yorumuyla beklentisinin ne çapta olduğuna açıklık getirdi.

Bitcoin’in Dikkat Çeken Yükselişine Vurgu Yaptı

Alden, Bitcoin’in diğer para birimleriyle de karşılaştırılabileceğini ve BTC‘nin parasal olarak satılabilirlik, likidite ve ağ etkileri açısından ölçekte yukarı tırmandığını savunarak şunları söyledi:

Hangi ülkenin parasal tabanından daha büyük olduğu konusunda gittikçe yükselmeye devam ediyor. Bana göre buradaki ana fikir, ‘Tamam, genel olarak bu para birimlerinden daha mı iyi yoksa daha mı kötü’ diye düşünmek. Bu nedenle, cevabınız daha iyi olduğu yönündeyse, muhtemelen yükselmeye devam etmesini beklemelisiniz.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,10 yükselişle 25 bin 744 dolardan işlem görüyor. Bir önceki rekoru 68 bin 789 dolar seviyesinde bulunan en büyük kripto para, güncel fiyatlarla rekorunun yüzde 62,58 altında fiyatlanıyor. Piyasa uzmanları ve analistlerinin geneli Bitcoin’in 2024-2025’de rekor tazeleyeceği hatta 100 bin doları aşacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI