reklamı kapat

KuCoin’i Hackleyenlerden Bütün Topluluğa Önemli Mesaj!

KuCoin kripto para borsasını hackleyenlerden bütün topluluğa ilginç mesaj!
16:47
28 Eylül 2020

KuCoin kripto para borsasını hackleyen ve 200 milyon doların üzerinde fonla kayıplara karışan hackerlar, bugün oldukça ilginç bir işe imza attı ve bütün kripto para topluluğuna oldukça önemli bir mesaj verdi. Bitcoin ağındaki Vanity adresleri özelliği, kullanıcıların görünen cüzdan adreslerini istedikleri şekilde değiştirebilmesini sağlıyor.

Bu özellik ise çoğunlukla kripto para yatırımcıları tarafından insanlara mesaj vermek için kullanılıyor. KuCoin saldırganları ise Vanity adres özelliğini kullanarak bütün kripto para topluluğuna oldukça önemli iki mesaj verdi. İlk adres değişiminde “Epic Hack Homie” ifadesini kullanan saldırganlar, bunun efsanevi bir hacklenme olayı olduğunu ifade etti.

KuCoin Saldırganları Topluluğa Seslendi

İkinci adres değişiminde ise “not your keys, not your coins” ifadesini kullanan saldırganlar aslında kişisel cüzdanların önemine değindi. Bu ifade daha önce Trace Mayers tarafından öne atılmış ve kullanıcıların kripto para borsalarındaki kripto paralarını çekmeleri gerektiğine vurgu yapmıştı. Saldırganlar da kullanıcılara benzer bir uyarı yaparak aslında kripto para borsalarındaki fonların güvende olmadığını açıkladı.

Aslında bireysel kripto para cüzdanları kullanıcı hatası olmadan hiçbir şekilde hacklenemeyecek şekilde tasarlandı. Kripto para borsaları ise kullanıcılara birçok avantaj sağlasa da güvenlik konusunda asla bireysel kripto para cüzdanlarının önüne geçemeyecek gibi duruyor. KuCoin gibi güvenli bir borsanın bile böylesine beklenmeyen bir şekilde saldırıya uğraması, bu durumu daha da belirginleştirmekte.


Kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu kendi cüzdanlarını kullanmaya başladıkça ise bu tehlike azalabilir. Saldırganların vermek istediği mesajın da bu olduğu tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.