Kritik Rapor Yayımlandı: Popüler Altcoin Yeni Bir Rekora İmza Attı!

Kripto para piyasası kısır bir döngü içerisinde hareket ederken, yatırımcılar bir sonraki boğa koşusunu iple çekiyor. 
11:35
29 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası kısır bir döngü içerisinde hareket ederken, yatırımcılar bir sonraki boğa koşusunu iple çekiyor.

Ripple, Pes Etmiyor

Blockchain şirketi Ripple (XRP), en son raporuna göre 2022’nin ikinci çeyreğinde 408 milyon dolar değerinde XRP sattı. Bu, bir önceki çeyreğe göre %49’luk bir artışa işaret ediyor. Toplam satışlar, küresel XRP hacminin %0,47’sini oluşturdu. Ripple, satışlardaki büyümeyi “Talep Üzerine Likidite” ürününün artan şekilde benimsenmesine bağladı. Ürünün kullanımı dünya çapında genişlemeye devam ederken, şirket ODL ürünü için “rekor çeyrek” olduğunu iddia ediyor. Hacmi yıldan yıla dokuz kat büyüme kaydetti. Özellikle, sermaye akışları ve toplu ödemeler, ODL’nin geleneksel havalelerin ötesine geçen kullanım durumları ile artık daha büyük bir hacim payını oluşturuyor.

Aralık 2020’de şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yasadışı XRP satışları iddiasıyla dava edilmişti. Yakından izlenen davanın önümüzdeki yıl sonuçlanması bekleniyor. Ripple, raporunda davanın “hızlı bir şekilde sonuçlanması” için elinden geleni yapmaya devam edeceğini söylüyor. Şirket, davanın sonucunun tüm sektör için önemli olacağını bir kez daha vurguladı.  XRP’nin toplam işlem hacmi ikinci çeyrekte 96.83 milyar dolardan 78.5 milyar dolara düştü. Ripple, bu düşüşü “makroekonomik şartlara” bağlıyor. Bitcoin, son zamanlarda fiyat açısından on yıldan fazla bir sürenin en kötü çeyreğini kaydetti. Bu arada, Ethereum de bugüne kadarki en kötü çeyreğini kaydetti. XRP, an itibariyle0,53 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olan Ripple, rekor seviyesinden %88.85 düştü.

Ripple CEO’sundan Kritik Açıklama

 Bloomberg’in analistleri, SEC’in politikalarının giderek daha agresif hale geldiği sonucuna vardı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in tutumu hakkında yorum yaptı ve şunları savundu:

Bence SEC, büyük ölçüde haddini aştı. Ortada siyah ve beyaz arasında giri bir alan var. SEC, bu belirsizlikten faydalanarak krito para sektörüne zarar veriyor.

Garlinghouse, davayı kazanma konusunda iyimser. Yönetici, gerçeklerin ve yasaların Ripple’dan yana olduğunu belirtti. FXStreet’teki analistler, XRP fiyat trendini değerlendirdi ve altcoin fiyatında bir düşüş öngörüyor. Analistler, SEC’in politikaları nedeniyle XRP fiyatının yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabileceğini iddia etti

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI