Kripto Paralarla Alakalı En Önemli 9 Tweet! 2021 Yılının Önemli Olayları!

Twitter bu yıl hiç olmadığı kadar kripto paralarla doluydu. Sayısız tartışma arasından en önemlilere göz atalım.
21:55
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Ekosistem bu yıl ciddi anlamda büyüdü, aynı zamanda kripto paralarla alakalı Twitter üzerinde ciddi tartışmalar da gördük. Baş döndürücü 2021 yılını geride bırakırken geçtiğimiz aylarda yaşadığımız en önemli olayları yeniden hatırlamakta fayda olabilir. Şimdi 2021 yılının en etkili/önemli sosyal medya paylaşımlarını ele alıyoruz.

Bitcoin (BTC) Para Olarak Kabul Edildi

7 Eylül 2021’de El Salvador, BTC‘yi ülkede resmi para olarak tanıdı. Başkan Bukele, Bitcoin fiyatı her düştüğünde daha fazla alım yaptığını duyurmak için Twitter hesabını kullandı. Bugünlerde ise ülkenin kripto cüzdan uygulamasının çalışmadığına dair söylentiler büyük bir huzursuzluğu besliyor.

Kripto Para Düzenlemesi 2021 Yılında Hep Gündemdeydi

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Cynthia Lummis, kripto varlık düzenleme tartışmalarıyla dolu bir yıl boyunca birçok kez bir kripto sektörü savunucusu olarak sahneye çıktı.

2021’den bir örnek, burada belirsiz kripto düzenlemelerine karşı mücadelesini sergiliyor.

Miami Belediye Başkanı Sözünü Tuttu

Miami belediye başkanı Francis Suarez, 2021’in başlarında şehirde kriptoyu hakim kılma niyetini içerek bir paylaşım yapmıştı. 2021 boyunca Suarez, Miami’nin hem içinde hem de dışında kripto paranın benimsenmesi için olumlu bir güç olduğunu kanıtladı.

Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında açılış konuşmasını yaptı. Ayrıca, diğer kripto benimseme hareketlerinin yanı sıra yıllık maaşının bir kısmıyla BTC almayı taahhüt etti.

Michael Saylor’un Bitcoin Desteği

Michael Saylor, 2020’de Bitcoin trenine atladı ve onu 2021 yılında delicesine savundu. Saylor’un yönetiminde MicroStrategy, büyük BTC alımları yaptı. Bu alımların bir kısmında şirketini batma riskiyle karşı karşıya bile bıraktı.

Saylor’un kişisel Twitter hesabı, esasen bir BTC gönderileri akışı haline geldi.

Peter Schiff’in Bitcoin Şüpheciliği

Altın savunucusu Peter Schiff‘in aşağıda gösterilen paylaşımı da Schiff’in Bitcoin’e karşı devam eden şüpheciliğini temsil ediyor.

BTC destekçisi olan oğlu bile Schiff’in fikrini değiştirmedi.

Elon Musk Etkisi

Elon Musk birçok kez kripto hakkında tweet attı ve Dogecoin‘e ciddi destekler verdi. Şubat 2021’de Tesla, 1,5 milyar dolarlık bir Bitcoin satın alımını açıkladı. Tesla ayrıca bir ödeme yöntemi olarak BTC’ye izin vermeye başladı.

Aylar sonra Mayıs ayında Musk, Tesla‘nın BTC ödemelerini askıya aldığını duyurdu. Kripto para topluluğu yek vücut olup Elon’a öfke kusmaya başladı. Bitcoin fiyatında gözle görülür bir düşüş yaşadı.

Kripto Varlıklar ve Enflasyon

2021’in önemli bir bölümü ABD doları enflasyonu üzerine bir tartışmalarla doldu. ABD’de para basımı, COVID-19 pandemisinin ekonomik dezavantajlarını hafifletmeye çalışan hükümet güçlerinin elinde kontrolsüz bir güce dönüştü.

Gemini kripto şirketinin kurucu ortağı Cameron Winklevoss’un tweeti, bir kripto varlığı olsaydı ABD dolarının nasıl görüneceğini gösteriyor.

Kripto Paralarda Benimsenmenin Patlaması

Yeni teknolojinin veya endüstrinin benimseme zaman çizelgesinde nerede olduğunu bilmek zor olabilir. Konuyla ilgili görüşler birden fazla faktöre bağlı olarak değişebilse de analist Willy Woo‘nun Şubat 2021’deki tweet’i, Bitcoin’i internet patlamasıyla karşılaştırarak insanlara bir fikir verdi.

Kripto Arenası

Kripto paralar o kadar yaygınlaştı ki büyük bir profesyonel spor arenasının adının bir kripto şirketinin adıyla değiştirildiğine bile şahit olduk.

Cryptocom büyük bir anlaşma yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI