Reklam

Kripto Para Piyasasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

İşte bu hafta kripto para piyasasında yaşanan önemli gelişmeler.
10:45
31 Ekim 2021
Kripto Para Piyasasında Bu Hafta Neler Yaşandı?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para birimleri için son bir hafta oldukça hareketli geçti. Piyasada çok fazla düşüş ve yükselişler yaşanırken, bununla birlikte birkaç önemli gelişme de yaşandı. Peki kripto para piyasasında bu hafta neler oldu? Gelin hep birlikte bakalım.

Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş

Amiral gemisi kripto para birimi bu hafta içerisinde oldukça sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin hafta içerisinde yaklaşık 64.000 dolar seviyesine kadar ulaştı. Ancak bu yükseliş beraberinde sert bir düşüşü getirdi.

Öyle ki en büyük kripto para birimi Bitcoin 64.000 dolar seviyesinden düşüş başlattı ve 58.300 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bir süre bu seviyelerde hareket eden Bitcoin, daha sonra yeniden toparlandı ve 60.000 doların üzerine yükselmeyi başardı.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %61’lik bir düşüşle 4.325 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum ATH’a Ulaştı

Bu hafta yaşanan en önemli gelişmelerden ilkine bakacak olursak, Ethereum‘u (ETH) ele almamız gerekiyor. Öyle ki piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bu hafta içerisinde güzel bir artış yakaladı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini bir kez daha güncelledi.

Ethereum hafta içerisinde yaşanan son düşüşle birlikte 4.000 doların altına geriledi ve 3.890 dolar seviyesine kadar bir düşüş yaşadı. Ancak bu seviyeden hızlı bir toparlanma gerçekleştirdi ve fiyat 4.450 dolara kadar ulaşarak ATH‘ı güncelledi.

Popüler altcoin içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte %0.91’lik düşüşle 4.313 dolar seviyesinde hareket etmeye devam ediyor.

Shiba Inu (SHIB) İlk 10’a Girdi

Bu hafta yaşanan bir diğer önemli gelişme ise popüler şaka para birimi Shiba Inu‘nun (SHIB) piyasa değeri bakımından en büyük ilk 10 kripto para birimi arasına girmesi oldu.

Shiba Inu hafta içerisinde inanılmaz bir artış yakaladı. Öyle ki popüler şaka para birimi bu artışla birlikte 0.000034 dolar seviyesinden 0.000088 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ek olarak SHIB hacmi  artış sırasında 13 milyar doları aştı.

Shiba Inu‘daki bu yükselişin ardından popüler şaka para birimi en büyük kripto para birimleri listesinde ilk 10’un içerisine girdi ve şu anda 9. sırada yer alıyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla şaka para birimi Shiba Inu, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte %8.63’lük bir düşüşle 0.000066 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI