X

Kripto Para Piyasası Yeşile Döndü, Artışlar Yaşanıyor! Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Kripto para birimleri toparlanıyor. Piyasa yeniden yeşile döndü. Peki Bitcoin ve altcoin'lerde son durum ne?
09:51
14 Kasım 2021
Kripto Para Piyasası Yeşile Döndü, Artışlar Yaşanıyor! Bitcoin ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?

Kripto para birimleri, piyasada yaşanan son düşüşün yaralarını sarmaya çalışıyor. Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde piyasanın yukarı yönlü hareket başlatmasıyla birlikte Bitcoin ve altcoin‘lerde güzel artışlar yaşandı. İşte Bitcoin ve altcoin’lerde son durum.

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde hızlı bir artış başlattı. Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz günlerde emlak devi Evergrande’nin iflas duyurusunun ardından sert bir düşüş yaşadı.

Duyurunun ardından günler geçtikten sonra Bitcoin yeniden toparlanmaya başladı. Öyle ki Bitcoin (BTC), geçtiğimiz gün 63.358 dolarlık dip seviyede işlem görürken yaşanan ani artışla birlikte 65.000 doların da üzerine yükselmeyi başardı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap’ten gelen verilere göre son 24 saatte % 1.82’lik bir artışla 64.963 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz günlerde art arda tüm zamanların en yüksek seviyesini güncelledi ve en son 69.000 dolar seviyesine kadar ulaştı.

Peki yıl sonu yaklaşırken Bitcoin (BTC), analistlerin yıl sonu hedefi olan 100.000 dolar barajını geçebilecek mi?

Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Bitcoin’de yaşanan son düşüşle birlikte altcoin piyasası da büyük darbe aldı. Ancak lider kripto para birimindeki artış, altcoin’lerin fiyatlarına olumlu etki yaptı ve fiyatlar yeniden artışa geçti.

Piyasa’da hali hazırda hala düşüşler yaşansa da trend’in yukarı yönlü olduğu görünüyor.

En büyük altcoin’e baktığımıza Ethereum (ETH), geçtiğimiz gün Bitcoin fiyatında yaşanan artışla birlikte bir miktar artış yaşadı. Popüler altcoin ETH, Çin’li emlak devinin iflasını açıklamasının ardından altcoin’lerde sert düşüşler yaşandı. Öyle ki Ethereum, 4.500 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Fiyat daha sonra bir miktar toparlandı ve dün yaşanan artışla birlikte fiyat daha da hızlandı. Ethereum fiyatı geçtiğimiz gün en düşük 4.580 dolar seviyesinden işlem gördü. Daha sonra hızlı bir artış başlatarak 4.700 dolara kadar ulaştı.

Lider altcoin Ethereum içeriğin hazırlandığı sırada %0.23 artışla 4.640 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan en büyük 3. kripto para birimi Binance Coin‘e (BNB) baktığımızda, popüler kripto para birimi de piyasayla benzer şekilde artış yaşıyor. Son 24 saatte %3.61 artış yaşayan BNB, 646 dolar seviyesinde hareket etmeye devam ediyor.

En büyük 20 kripto para birimi listesine bakıldığında Cardano (ADA) haricindeki büyük kripto para birimleri yeşil yakmış durumda. Cardano ise %1.09’luk bir düşüşle 2.04 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI