Kripto Para Piyasası, Hafta Sonuna Nasıl Başladı? Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Kripto para piyasası, hafta sonuna nasıl başladı? Piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı ve değer kaybı kaydeden kripto para birimleri hangileri?
09:30
23 Temmuz 2022
Piyasaya Güncel Bakış! Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonuna düşüş ile başladı ve 22.900 dolar seviyelerine geriledi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.580 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,09 trilyon dolara ulaştı. Piyasadaki volatilite önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 211 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Hafta Sonuna Düşüş ile Başladı

Hafta sonuna düşüş ile başlayan Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 22.900 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH), 1.580 dolar seviyelerine gerilerken, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,09 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca piyasadaki volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatte ortalama 211 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 267 dolar, XRP 0,36 dolar, Cardano (ADA) 0,49 dolar, Solana (SOL) 41,6 dolar, Polkadot (DOT) 7,4 dolar, Polygon (MATIC) 0,87 dolar ve Avalanche (AVAX) ise 24,3 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

 Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Öte yandan EOS (EOS), Lido DAO (LDO), Convex Finance (CVX), Ethereum Classic (ETC) ve Decentraland (MANA) kaydetttikleri yükseliş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu.

THORChain (RUNE), STEPN (GMT), ApeCoin (APE), Internet Computer (ICP) ve Synthetix Network (SNX) ise piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer kaybı kaydeden kripto varlıklar arasında ilk 5’te yer aldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI