X


Kripto Para Borsalarına Korkutucu Miktarlarda Ethereum (ETH) Gönderildi: Düşüş Hızlanacak mı?

Kripto para borsalarına milyonlarca dolarlık ETH aktarıldı.
14:41
13 Mayıs 2021

Kripto para sektörü gece yarısı gelen iki kötü haber ile ciddi bir sarsıntı yaşadı. İlk olarak Vitalik Buterin‘in köpek furyasına dahil olan birçok kripto parayı satması altcoinler arasında büyük bir sarsıntıya yol açtı.

Vitalik Buterin ve Elon Musk, Piyasayı Kana Buladı

Vitalik Buterin’in satışından sonra ise Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili açıklaması piyasada darbe etkisi yarattı. Elon Musk’ın enerji ile ilgili verimlilik sorunları nedeniyle Bitcoin ödemelerini artık kabul etmeyeceğini açıklaması ile lider kripto para birimi 45.000 dolara kadar geriledi.

Bitcoin fiyatının düşüşüne ilk başta dayanan Ethereum (ETH), şimdi ise borsalara gönderilen yüklü ETH transferleri sonrasında yeniden sert düşmeye başladı. Glassnode tarafından aktarılan bilgilere göre sadece 10 dakika içerisinde kripto para borsalarına 103.124 ETH gönderildi. 3.900 dolar seviyesine kadar çekilen ETH’nin bu düşüşünden sonra böylesine yüklü transferlerin devam etmesi ise paniği arttırmakta.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

OKEx’e Milyonlarca Dolarlık ETH Aktarıldı

Moskovski Capital CIO’su tarafından aktarılan bilgilere göre bir balina tek işlemle 410 milyon dolarlık ETH’yi OKEx kripto para borsasına gönderdi. Bu da genellikle satış baskısının arttığı anlamına gelmekte ve yatırımcıları korkutmakta.

Lex Moskovski, OKEx kripto para borsasına gönderilen transfer ile herkesin korktuğunu ancak bunun aslında borsanın içsel cüzdanları arasında bir transfer olabileceğini belirtti. Moskovski’nin bir diğer teorisi ise bunun spoofing yani sahte işlem olabileceği. Yaratılan paniğin artması, fiyatın daha sert düşmesine ve aslında daha fazla likidasyon yaşanmasına yol açabilir. Bu da kripto para borsasının kazancını arttırması anlamına gelmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar