X


Kripto Para Birimlerinde Yaşanan Büyük Düşüş Hangi Varlığa Yaradı?

Hisse senedi gurusu' olarak da bilinen Jim Cramer’e göre kripto paralarda yaşanan büyük düşüş hisse senetlerine fayda sağladı.
11:15
21 Mayıs 2021

“Hisse senedi gurusu’ olarak da bilinen Jim Cramer, en son kripto para piyasası düzeltmesinin borsaları nasıl etkileyebileceğini anlattı. Cramer, bu durumun hisse senedi piyasalarına fayda sağlayacağını, bazı yatırımcıların kar elde edip onları daha az volatil yatırımlara yönlendireceğini düşünüyor.

Düşüş Hisselere Mi Yaradı?

CNBC’nin Mad Money sunucusu ve en tanınmış hisse senedi uzmanlarından biri olan Jim Cramer, kripto para birimi ekonomisinin son zamanlarda yaşadığı mevcut düzeltmenin hisse senetlerine fayda sağlayabileceğini belirtti. Ona göre, bu sarsıntı piyasayı spekülatörlerden temizleyerek ciddi yatırımcıları daha değer odaklı hisse senetlerine yönlendirebilir.

Cramer konuyla ilgili, “Bu spekülatif erime, geçici olarak tüm piyasayı etkileyebilir. Ancak spekülatörler bir kez sarsıldığında, bunun Dow ve kesinlikle S&P için bir galibiyet olduğuna bahse girerim.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Cramer, uzun vadede bu tür bir varlığa gerçekten inanan yatırımcıları, bu derin düzeltmeyi bir gerçeklik kontrolü olarak gözlemleyerek eleştirdi. Bu varlıkların gerçek değerinden şüphe duyarak şunları vurguladı:

Hala Woodstock’lar veya kripto para birimleri veya snon-fungible tokenler veya SPAC ve dolandırıcılık gibi varlıklara mahkum olan kişilerin hiçbir disiplini yok.

Piyasa Düzeltmelerinde Nasıl Kar Edilir?

Cramer daha sonra piyasa düzeltmeleri sırasında nasıl kar edileceğine dair tavsiyelerde bulundu. Yatırımcılara, endüstriyel hisse senetleri, mineral hisse senetleri veya sadece iyi temettüleri olan sade tüketici ürünleri şirketleri gibi daha az volatil, somut yatırımlar için kripto para varlıklarının ve NFT‘lerin önemli bir bölümünü terk etmelerini tavsiye etti.

Cramer’in kripto para birimlerinin sunduğu gerçek değere eleştirel bir yaklaşıma sahip olduğu biliniyor. Bununla birlikte, spekülatif varlıklar gibi muamele gördükleri sürece kripto para birimleri ile spekülasyon yapmayı eleştirmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar