X


Kripto Para ATM’leri 5 Yıl Sonra Hangi Durumda Olacak?

Bir internet sitesi tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre kripto para ATM piyasası 2023 yılına kadar 114.5 milyon dolar değerine ulaşacak.
07:00
5 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto paraların kullanımı her geçen gün artıyor. Kriptolara yönelik hizmet veren otomatik işlem makinelerinin (ATM) piyasası da gün geçtikçe büyüyor. Bir internet sitesi tarafından yapılan araştırmanın raporunda kripto ATM piyasasının 2023 yılına kadar 114,5 milyon dolar değere ulaşacağı ifade edildi.

Araştırmacılar kripto para ATM piyasasının mevcut haliyle 16,3 milyon dolar değerinde olduğunu ifade ediyor. Araştırmanın sonuçlarını gösteren rapordaki iddialar gerçekleşirse bu piyasa 2023 yılında 114,5 milyon dolara ulaşacak. Bu değerlerin görülebilmesi için ATM piyasasının her yıl yaklaşık %54,7 oranında artış göstermesi gerekiyor.

Araştırmada belirtilen devasa büyüme oranına en fazla etki eden unsurun çift yönlü ATM’lerden kaynaklandığı ifade edildi. Bu ATM’ler müşterilerinin hem dijital paralarını itibari paraya hem de itibari paralarını diledikleri kripto paraya dönüştürmesini sağlıyor. Bu tür işlemlerin kripto ATM’leri gibi tek bir cihaz üzerinden gerçekleşebilecek olması ekosisteme birçok avantaj sağlıyor. Araştırmaya göre ATM’lerin işlevselliği bu cihazların kullanıcılar arasındaki popülaritelerini etkileyecek en önemli faktör.

Araştırmanın raporunda ABD, Almanya ve Japonya gibi ülkelerdeki artan kripto para ATM’si sayılarına yer veriliyor. Uzmanlara göre Kuzey Amerika 2023 yılına kadar kripto ATM piyasasında oldukça önemli bir yere erişecek ve bu sayede tüm ülkedeki ATM piyasasına yön verecek. Raporda kripto para piyasasına yönelik birtakım verilerden de bahsediliyor. Sözü piyasadaki düzenleme belirsizliklerine getiren uzmanlar ATM piyasasındaki büyümenin bu duruma etki edebileceğini belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI