X

Kripto Para Analistinden Tartışmalı Solana İddiası: SOL, 900 Dolar Fiyat Seviyelerine Ulaşabilir mi?

Twitter hesabından iddialı bir paylaşım yapan kripto para analisti, Solana'nın 900 dolar olacağını söyledi. Söz konusu paylaşım kimileri tarafından destek görürken, kimiler tarafından da abartılı bulundu.
17:26
8 Kasım 2021

2021 yılı içerisinde yüksek oranlarda yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydeden Solana, yakın zamanda yeni bir ATH seviyesi kaydetti ve kısa bir süreliğine de olsa 260 dolardan işlem görmeye başladı. Kaydettiği yeni zirvenin ardından Solana, bir düzeltme hareketi gerçekleştirdi ve 240 dolar seviyelerine geriledi.

“Söylentiyi Al Haberi Sat” Senaryosu mu Gerçekleşti?

Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi olan SOL, kaydettiği yüksek değer artışlarına, Kasım ayında da devam etti. SOL, son kaydettiği 260 dolar ATH seviyesinin ardından bir miktar düşse de, son dönemlerde gerçekleştirdiği değer artışlarını büyük ölçüde korumayı başardı. Birçok kripto para analisti, Solana’nın gerçekleştirdiği bu son düzeltme hareketinin Solana Breakpoint konferansı öncesine gerçekleştirdiği yukarı yönlü hareketlerinin bir sonucu olduğunu ve burada “söylentiyi al haberi sat” senaryosunun söz konusu olduğunu ifade etti.

İddialı Fiyat Hedefi

Twitter’da “Bluntz” takma adıyla bilinen popüler kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, Solana‘nın 900 dolar fiyat seviyelerine ulaşacağı düşünesini ifade etti. Analist, birden fazla kez de 900 dolarlık fiyat hedefini tekrar eden paylaşımlar yaptı. Söz konusu iddia kimi takipçileri tarafından destek görürken, kimi takipçileri tarafından da abartılı bulundu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazının yazıldığı esnada Solana, CoinMarketCap verilerine göre, 73,8 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 244 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI