Kripto Para AirDrop’u Seçim Vaadi Oldu! 55 Milyon Kişiye 15 Milyar Dolarlık Ödeme Yapılacak!

Özet

  • Tayland ana muhalefet partisi lideri Srettha Thavisin, önümüzdeki birkaç ay içinde kripto para piyasasını yakından ilgilendiren ilginç bir girişimle kripto para AirDrop'u yapılmasını da kapsayan yenilikçi bir seçim vaadinde bulundu.
17:45
7 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tayland ana muhalefet partisi lideri Srettha Thavisin, önümüzdeki birkaç ay içinde kripto para piyasasını yakından ilgilendiren ilginç bir girişimle kripto para AirDrop’u yapılmasını da kapsayan yenilikçi bir seçim vaadinde bulundu.

Tayland Ana Muhalefeti Halka Kripto Para İle Para Dağıtacak

Bloomberg’in haberine göre, Srettha Thavisin liderliğinden ana muhalefet partisi Pheu Thai, iktidara gelmesi halinde yaklaşık 55 milyon uygun vatandaşa 10 biner Tayland bahtı dağıtacak. Bu, her bir bireysel dijital cüzdana yaklaşık 300 dolar değerinde kripto para aktarılması anlamına geliyor.

Parti lideri bu vaadi ülkenin içinde bulunduğu kötü ekonomik durumun ardından verdi. Ülkedeki yerel kaynaklar Tayland ana muhalefet partisinin Blockchain tabanlı dijital cüzdanlar aracılığıyla halka 15 milyar dolar nakit para dağıtmayı planladığını öne sürüyor. Bu hamleyle ülke ekonomisinin canlandırılması ve artan borçlarla mücadele edilmesi hedefleniyor.

Bloomberg’in haberinde bir parti temsilcisinin şu sözlerine yer verildi:

Para, Blockchain teknolojisi üzerine inşa edilen ve kişinin mahallesindeki mal ve hizmetlere harcanabilecek dijital cüzdanlar kullanılarak ödenecek.

“Dijital cüzdanların gerekli ilk ekonomik canlanmayı sağlayacağını” belirten parti temsilcisi, bu programı nasıl finanse edeceklerine dair planlamalarına da açıklık getirdi. Fonlar bir dizi hükümet gelir kaynağından, başbakanın örtülü ödeneğinden ve vergilerden toplanacak.

Kripto Para Piyasasına Etkisinin Olumlu Olması Bekleniyor

Kripto para AirDrop‘u planının planlandığı şekilde uygulanmasıyla kripto para üzerinden yapılacak fon dağıtım programının potansiyel olarak kripto para piyasasının olumlu etkileri olması bekleniyor. Ayrıca El Salvador’un küresel piyasalarda dikkat çeken BTC biriktirme planı göz önüne alındığında, Thavisin’in bu seçim vaadinin gerçeğe dönüşmesi kripto para dünyası için özellikle dikkat çekici olacak.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI