“Kripto Benimsenmesi Efsaneden Gerçeğe Dönüştü”

Coinbase CEO’suna göre kurumsal benimsenmeler artık ciddi olarak işin içinde...
19:00
16 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin’in kurumlar tarafından benimsenmesinin geçen yıl bir efsaneden gerçeğe dönüştüğünü ifade etti.

“Cevabı Biliyoruz”

Brian Armstrong 16 Ağustos’ta Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, şu anda açıkça belli olduğu gibi 2019 yılının kurumsal kripto benimsenmesi konusunda adeta bir hesaplaşma yılı olduğunu dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Kurumların kripto para kullanıp kullanmayacakları 12 ay önce açık bir soruydu. Bence artık cevabı bildiğimizi söyleyebiliriz. Haftada 200-400 milyon dolarlık yeni kripto mevduatının kurumsal müşteriler ve yatırımcılardan geldiğini görüyoruz.

Armstrong’un açıklamalarından kurumsal yatırımcıların bir heves için değil ciddi ciddi kripto para sektöründe yer almaya başladıklarını ifade edebiliriz.

Öte yandan kurumsal yatırımcıları, dünya çapındaki büyük birkaç firmanın kripto alanına yatırım yapmasının etkilediğini de göz ardı etmemek gerekir…

Bunun yanında CNBC’nin Haziran sonunda yayınladığı bir rapor Armstrong’un bu düşüncelerini destekler nitelikte… CNBC’nin raporuna göre, Bitcoin’in son zamanlarda sergilediği performansın bir sebebi de 1 yıl içinde artan kurumsal yatırımlar olabilir. Raporda, kripto para sektöründeki kurumsal faaliyetlerde son bir yılda iki ile üç kat arasında artış olduğu ifade ediliyor. CNBC’nin yayınladığı rapor ile ilgili detaylara bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Coinbase Custody Hamlesi

CEO’nun bu açıklamaları, Coinbase’in depolama servisi olan Coinbase Custody’nin kripto cüzdan hizmetleri sunan Xapo’nun saklama servisini satın aldığını açıklamasının hemen ardından geldi.

Bu hamleyle Coinbase depolama hizmeti sunan şirketler içinde en başa yerleşti. Xapo satın almasının ardından borsanın gözetimindeki kripto para miktarı 7 milyar dolara ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI