X


Kraken Raporu, Bitcoin (BTC) Fiyat Öngörüsüyle Dikkat Çekti: Hedef ve Rapor Ayrıntıları

Önde gelen platform Kraken, "Ekim 2021 Pazar Özeti ve Görünümü" raporunda tarihi veriler ile önemli konulara değindi.
20:40
13 Kasım 2021

Kraken raporuna göre lider kripto para birimi Bitcoin, tarihi hamlelerini tekrar ederse 2021 sonunda 100.000 dolarlık bir fiyata ulaşabilir. ABD merkezli kripto para borsası Kraken, teknik incelemelerin Bitcoin’in yıl sonuna kadar neredeyse 100.000 dolara kadar yükselebileceğini öngördü.

Bitcoin Zirveye Odaklandı

Önde gelen alım satım platformu Kraken, “Ekim 2021 Pazar Özeti ve Görünümü” raporunda tarihi veriler ile önemli konulara değindi. Kraken, yılın dördüncü çeyreğinin Bitcoin için oldukça başarılı bir dönem olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle lider kripto para Bitcoin, 2017 yılındaki boğa koşusunu kopyalarsa yıl bitmeden 96.355 dolara ulaşabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kraken raporunda tam olarak şu ifadeler yer alıyor: “Bitcoin’in 2017 yılı Q4 döneminin ayak izlerini takip ettiği varsayıldığında lider kripto paranın ay sonuna kadar yükseliş kaydetmesini bekleyebilir. Bazı bağlamlarda, 2021’in 4. çeyreğinde %220’lik bir artışla BTC 96.355 dolara kadar uzanabilir.”

Kraken, Bitcoin özelinde yorumlar olmak üzere son birkaç ay boyunca kripto para birimi alanındaki gelişmeleri özetledi. Nisan ayından bu yana görülmeyen fiyat seviyelerine geri dönüş, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma, yatırımcıların BTC’yi dijital altın olarak nitelendirme arzusu ve ABD’deki ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin onayı en çok konuşulanlardan oldu.

Kraken Raporunda Önemli Noktalar

Kripto para borsası, sektördeki önemli kilometre taşlarını açıkladı. Geçtiğimiz ay Bitcoin‘e kurumsal fon akışları da önemli derecede artış gördü. Kraken, trendin devam ettiği durumda Bitcoin’in gelecekte en iyi performans gösteren varlık olmaya devam edebileceğini aktardı.

 

Bunun yanı sıra ikinci en büyük kripto para Ethereum ile karşılaştırıldığında fon akış istatistikleri önemli ölçüde geride kaldı. BTC ve ETH yatırım ürünlerine kurumsal fon akışları incelendiğinde BTC’nin ekim ayında tarihi net sermaye girişi görüdüğü, ETH’nin ise ay boyunca neredeyse hiç net giriş görmediği kaydedildi. Kraken, iki popüler teknik göstergeye bağlı olarak Bitcoin için ayrı bir fiyat tahmini vererek 100.000 doları işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar