X


Kıdemli Analist Piyasadaki Düşüşü Yorumladı! Bitcoin İçin Dip Seviyeyi Açıkladı

Deneyimli kripto para analisti, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için yerel bir dip haline gelebileceğini öngördüğünü seviyeyi açıkladı.
13:00
12 Mayıs 2022
Kıdemli Analist Piyasadaki Düşüşü Yorumladı! Bitcoin İçin Dip Seviyeyi Açıkladı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Deneyimli kripto para analisti Peter Brandt, yakın tarihli bir tweet’te 27.000 dolar seviyesinin dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için yerel bir dip haline gelebileceğini öngördüğünü belirtti.

Ünlü Analist Bitcoin’deki Dip Seviyeyi Açıkladı

Önde gelen grafik uzmanı ve kripto para analisti Peter Brandt, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşü değerlendirdi ve lider kripto para birimi Bitcoin için dip seviyeyi işaret etti.

Peter Brandt’a göre, hacimdeki büyük bir artış, yatırımcıların piyasaya teslim olduğunu gösteriyor. Öyle ki piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi Perşembe günü 27.000 dolar seviyesinin altına düştü ve popüler kripto para borsası Binance‘de gün içi en düşük seviye olarak 26.700 dolara ulaştı.

Brandt yaptığı açıklamalarda, Terra felaketinin artık “güvenilir” Bitcoin‘e sıçradığını dile getirdi. CoinTurk tarafından da bildirildiği üzere, bir zamanlar 40 milyar doları aşan piyasa değeriyle en büyük kripto para birimlerinden biri olan Terra‘nın LUNA‘sı bir gün içinde neredeyse sıfıra düştü ve kripto para piyasasına şok dalgaları yarattı.

Bitcoin 2022’de Yüzde 40.6 Düştü

Terra fiyatı son 24 saatte %97’nin üzerinde düşüş yaşarken amiral gemisi kripto para birimi (BTC), yılın başından bu yana yaklaşık olarak %40,6’lık bir düşüş yaşadı.

Öte yandan Bitcoin, geçtiğimiz Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolara ulaştığından bu yana %60 düştü ve önceki ayı piyasası döngüleriyle uyumlu fiyat hareketleri sergilemeye devam ediyor.

Ancak SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatının 18.000 dolara kadar düşebileceğini öngördüğünü belirtti.

Bitcoin, teknoloji ile ilgili hisse senetleriyle birlikte kilit adımda çöktü. Nasdaq 100 endeksi, şimdiye kadarki en kötü yılını işaret eden %26,67 düştü. Uyumlu para politikası en son boğa piyasasını ateşleyen Federal Rezerv, şimdi agresif parasal sıkılaştırma ile tam bir U dönüşü yaptı.

Bu haftanın başlarında, Atlanta Federal Rezerv Başkanı Raphael Bostic, 2022’de masada üç faiz artırımı daha olduğunu söyledi.

Analistlerin beklediğinden biraz daha yüksek olan en son enflasyon okumaları, Fed’in yakın gelecekte rotasını değiştirmesinin olası olmadığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar