reklamı kapat

Justin Sun, Steemit Ortaklığını Duyurdu!

Justin Sun, Steemit'in, Tron blockchain ağına geçeceğini duyurdu.
21:00
14 Şubat 2020

Blockchain tabanlı alternatif sosyal medya platformu olarak tanıtılan Steemit, yeni bir duyuruya göre Tron (TRX) blockchain ağına geçiş yapıyor.

Tron ağı bünyesinde hali hazırda 800’den fazla merkeziyetsiz uygulama (dApp) bulunuyor ve Steemit’in gelmesi ağa gerçek bir aktivite ve canlılık getirebilir. Steemit’in Tron ağına geçişi büyük Ethereum, EOS ve Tron rekabeti konusunda da TRX’in hanesine bir sayı olarak yazılacaktır.

STEEM Token’leri Tron Ağına Geçiyor

STEEM token’lerinin de ağla beraber Tron blockchain ağına aktarılacağı açıklandı. Buna ek olarak Steemit topluluğundaki geliştiriciler için duruma ayak uydurmalarını sağlayacak ve gelişmeleri arttıracak bir program başlatılacağı da belirtildi.

Tron Foundation ve BitTorrent CEO’su ile kurucusu Justin Sun, konu hakkında şu açıklamada bulundu:

“Steemit’in Tron ekosistemine katılmasından dolayı çok mutluyuz. Tron ve Steemit merkeziyetsiz sosyal medya çağına liderlik edecek.”

Tron aslında geçtiğimiz Ocak ayında Steemit’i satın alacağı haberleri ile gündeme gelmişti ancak Sun bunun yerine başka bir merkeziyetsiz platform olan DLive’ı satın almıştı. Steemit’in de aynı DLive’ın sistemine benzer D.Tube isimli bir video paylaşım platformu var ve Sun direkt olarak bunu da satın almış oldu. 2016 yılında kurulan Steemit’in 1,2 milyon kayıtlı kullanıcısı var. Sun bütün bu gelişmelere rağmen bundan kısa süre önce TRX hakkında yaptığı açıklamalar ile kendi topluluğunun tepkisini çekmişti.

Uzun bir süre başarılı bir şekilde yoluna devam eden Steemit, 2018 yılının Kasım ayında çalışanlarının yüzde 70’ini işten çıkarmak zorunda kalmış ve büyük bir darbe almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.