X

JPMorgan CEO’su: “Bitcoin’i Umursamıyorum Ancak Müşterilerim İlgileniyor”

Jamie Dimon Bitcoin hakkındaki görüşlerini aktardı.
20:00
4 Mayıs 2021

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, geçtiğimiz dönemlerde kripto sektörüne dair yaptığı olumsuz açıklamaların ardından salı günü verdiği demeçte duruşunun arkasında olduğunu aktardı. Milyarder isim, bir kez daha Bitcoin destekçisi olmadığını söylerken müşterilerinin lider kripto para birimine olan ilgisinin her geçen gün arttığını kaydetti.

Milyarder İsimden Bitcoin Hakkında İlginç İfadeler

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal ile bir röportaj gerçekleştiren Dimon, JPMorgan müşterilerinin kripto para varlıklarını güvenli bir şekilde saklamanın ve alım satım işlemleri operasyonlarının yollarını aradıklarını aktardı. JPMorgan müşterileri hali hazırda aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonuna yatırım yapabiliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Başarılı CEO, şirketin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin temelini oluşturan teknoloji Blockchain’i kullandıklarını aktardı. Bununla birlikte Bitcoin’i merkezsiz bir kullanıcı ağı yerine bir hükümet tarafından desteklenen merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile karşılaştırdı. Bunun yanı sıra Jamie Dimon, Bitcoin ile ilgili ilginç bir demeç kaydetti: “Bitcoin’i gerçekten umursamıyorum. Bitcoin ile gerçekten ilgilenmiyorum. Ancak müşteriler ilgileniyor ve ben müşterilere ne yapacaklarını söyleyemem.”

Jamie Dimon’un Kripto Paralar Hakkındaki Görüşleri

Milyarder isim, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkındaki şüpheci yorumlarını ilk kez dile getirmiyor. Ancak zaman için Dimon’ın tavrı biraz yumuşadı. 2017 yılında Bitcoin için “dolandırıcılık” ve “lale soğanlarından daha kötü” ifadelerini kullanan Dimon, Bitcoin yatırımı yapan bir JPMorgan çalışanını kovmakla tehdit etmişti. Milyarder iş insanı, Bitcoin hakkındaki görüşlerini zaman içerisinde yumuşatsa da şüpheci tavırlarına devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in inanılmaz bir boğa koşusu ile 64.863 dolara ulaşması birçok milyarder ismin u dönüşü yapmasına neden olmuştu. JPMorgan CEO’sunun önümüzdeki dönemlerde Bitcoin ile ilgili görüşlerinin değişip değişmeyeceği ise merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar