X

JPMorgan CEO’su, Bitcoin’i “Değersiz” Olarak Nitelendirdi

Bitcoin'i "değersiz" olarak nitelendiren JPMorgan CEO'su, lider kripto paranın 21 milyonluk arzı ile ilgili de çeşitli imalarda bulundu.
21:40
11 Ekim 2021

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Yıllık Üye toplantısında lider kripto para birimi Bitcoin‘i “değersiz” olarak nitelendirdi.

JPMorgan CEO’sundan, Bitcoin’e “Değersiz” Yakıştırması

Bitcoin’in değersiz olduğunu düşündüğünü dile getiren JPMorgan CEO’su, 21 milyonluk sınırlı arzın da değiştirilebileceğini ima etti:

“Şahsen ben Bitoin’in değersiz olduğunu düşünüyorum. Ama gruba başka bir şey için meydan okuyacağım. Bitcoin’in 21 milyonda biteceğini nereden biliyorsunuz? Herkes algoritmaları okudu mu? Hepiniz buna inanıyor musunuz?  Bilmiyorum, ben her zaman böyle şeylere şüphe ile yaklaşmışımdır.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dev Banka, Bitcoin Fonu Başlattı

Eylül 2017’de Dimon’un lider kripto para birimi Bitcoin’i kullanan çalışanlarının işten çıkarılacağını söylemesine karşın, New York merkezli yatırım bankası JPMorgan Ağustos ayının başlarında bir Bitcoin fonu başlattı.

Son 24 saat içerisinde ortalama %4’lük bir değer artışı kaydeden Bitcoin (BTC), 1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile 57.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. CoinMarketCap verilerine göre kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise, 2,44 trilyon dolara ulaştı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştıraları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar