Reklam

JPMorgan Bitcoin’in (BTC) Gerçek Değerini Açıkladı! Çok Yüksek

JPMorgan, Bitcoin'in (BTC) olması gerektiği gerçek fiyatı açıkladı.
09:40
3 Kasım 2021
JPMorgan Bitcoin'in (BTC) Gerçek Değerini Açıkladı! Çok Yüksek
Okuma Süresi: 3 Dakika

Amerikan çok uluslu yatırım bankası JPMorgan, Bitcoin‘in (BTC) hali hazırda olması gerektiği fiyatı açıkladı. JPMorgan stratejistlerine göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), olması gereken fiyatın çok üzerinde.

JPMorgan Bitcoin Fiyatı Olması Gerekenin Çok Üzerinde

Bankanın alternatif yatırımlara odaklanan açılış görünümünün bir parçası olarak yatırımcılara yönelik bir raporda stratejistler, kripto para birimlerini içeren alternatif varlıkların “2022’ye kadar daha iyi performans göstermeye devam etmesi gerektiğini” belirtti.

Ayrıca, firmanın fiyat modeline göre Bitcoin’in “gerçeğe uygun değerinin” 35.000 dolar civarında olduğunu ve bu rakamın mevcut 63.281 dolarlık işlem fiyatından yaklaşık %45 daha düşük olduğunu belirtti. Bununla birlikte, stratejistler, göreceli volatilitenin gelecek yıla kadar devam etmesi durumunda 73.000 dolarlık bir fiyat hedefinin makul göründüğünü, ancak birçok kişinin beklediği yüksek hedeflerin olası olmadığını ekledi.

“Bu, 2022 için mevcut fikir birliği gibi görünen 100.000 dolar veya üzeri bir fiyat hedefinin, Bitcoin oynaklığında önemli bir düşüş olmaması durumunda sürdürülebilir bir Bitcoin hedefi olduğu fikrine meydan okuyor. Mevcut giriş noktasının “çekici görünmediğini” öne sürdüler, ancak kripto varlıkları “çok yıllı yapısal bir yükselişte”.”

Analistler, özel borç ve özel sermaye içeren alternatif varlık sınıfının gelecek yıl% 11 oranında geri döneceği, hisse senetlerinden ve sabit gelirden elde edilen% 5’lik kazancın iki katına çıkacağı sonucuna vardı.

JPM stratejistleri, Ağustos ayı sonunda toplam kripto kapitalizasyonunun 2 trilyon dolara ulaştığını gösteren yükseliş piyasası aktivitesinin ardından Eylül ayı başlarında volatilite konusunda uyardı. İki ay sonra, bu piyasa değeri CoinGecko’ya göre %35 artarak 2.87 trilyon dolara yükseldi.

JPMorgan CEO’su Bitcoin’i ‘Değersiz’ Olarak Nitelendirdi

Eylül ayının sonlarında, JPMorgan CEO‘su Jamie Dimon, Bitcoin fiyatlarının hala on kat artabileceğini, ancak buna yatırım yapmakla ilgilenmediğini söyledi. Öte yandan ertesi ay yaptığı başka bir açıklamada ise Bitcoin‘in “değersiz” olduğunu belirtti.

Bankanın bireysel yatırım müşterileri kripto para birimleri ile açıkça ilgileniyor. Dolayısıyla banka Temmuz ayında kripto varlık sınıfına erişim izni verdi. Ekim ayının başlarında, JPMorgan stratejistleri, kurumsal yatırımcıların enflasyona karşı bir korunma olarak altına kıyasla Bitcoin’i tercih ettiğini belirtti.

Wall Street yatırım bankası Morgan Stanley de kripto varlıkları hakkında birtakım analizlerde bulundu. 1 Kasım’da banka, varlık yönetimi müşterileri için endüstri trendlerini, kripto piyasası ölçümlerini ve potansiyel düzenleyici etkileri detaylandıran bir rapor yayınladı.

Morgan Stanley, raporlara göre son zamanlarda kripto uzmanlarını işe almak için çabalayan JPMorgan, Wells Fargo, UBS, Citigroup ve Goldman Sachs gibi bir dizi büyük yatırım bankasından biri.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar