X


John McAfee İnsanlık Tarihindeki En Büyük Ekonomik Patlamayı Tahmin Etti

Antivirus programı geliştiricisi ve kripto para tutkunu John McAfee iddialı açıklamalar yaptı.
21:00
17 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para boğası John McAfee 5 yıl içinde merkezi borsaların piyasadan silineceğini düşünüyor. Güven ihtiyacının ortadan kalktığı merkezsiz borsaların da “insanlık tarihindeki en büyük ekonomik patlamaya” zemin hazırlayacağını iddia ediyor.

Merkezi borsalar tıpkı geleneksel finans kurumları gibi çalışıyor. Aracı işlevi görüp kullanıcılara sundukları hizmet karşılığında ücret talep ediyorlar. Birçok kaynak bunun Bitcoin’in ve altcoin’lerin felsefesine ters olduğunu düşünüyor. Merkezsiz borsalar ise güven gerektirmeyen ve hiçbir aracının olmadığı şekilde çalışıyor ve bu durum Bitcoin’in felsefesiyle örtüşüyor.

BoxMining’e verdiği röportajda McAfee merkezi borsaların çoğunun yozlaşmış olduğunu ve 5 yıl içinde ortadan kaybolacağını dile getirdi. Bu durumda tüm dünyadan kullanıcılara sahip merkezsiz borsaların “savaş hükümetlerinin” sonunu getireceğini ve hükümetlerin kripto piyasasını durduramayacağını ekledi.

Hükümet olarak ne kadar güçlü olduğunuz umrumda değil, ne kadar polisinizin ve askerinizin olduğu. Eğer bir borsa akıllı telefon ve laptop gibi yollarla 20 milyon cüzdana dağıtılmışsa ne yapabilirsiniz? Bu imkansız. Dünyanın dört bir yanındaki 20 milyon hesabın hepsini kapatmanız gerekir.

Düzenlemelerle savaş

John McAfee röportajın devamında düzenlemelerin gereksiz olduğuna değindi ve kripto teknolojisinin “izinsiz bir toplumun” yaratılmasına yardımcı olduğunu kaydetti. Düzenlemelerin insanları koruyamayacağını vurgulayan McAfee, ihtiyaç duyduğumuz yardımın “gerçek”te, Blockchain’de ve bireysel çıkarda olduğunun altını çizdi.

“Blockchain gerçeğin kesin bir kaydı” çıkarımını yapan McAfee Blockchain’den önce gerçeğin hiç olmadığını savundu.

Kaynak: bitcoinist.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar