Joe Parys, 2022’de 10 Kat Değerlenebilecek 5 Altcoini Paylaştı!

Joe, devam eden kasvetli havayı dağıtmak için 2022 yılının yıldızı olabilecek 5 kripto parayı paylaştı!
11:30
12 Aralık 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Bitcoin sebebiyle piyasalar ayı moduna girmiş olsa da hiçbir düşüş sonsuza kadar devam etmiyor. Eğer kripto para piyasalarında birkaç yıl vakit geçirdiyseniz bugünlere benzer havayı sayısız kere solumuş olmalısınız. Popüler kripto para analisti Joe Parsys kısa süre önce aboneleriyle 2022 yılında uçuşa geçecek 5 altcoini paylaştı. Analiste göre bu 5 altcoinin fiyatı önümüzdeki yıl %1000 artış potansiyeli taşıyor. Peki yatırımcısını zengin edebilecek bu altcoinler hangileri?

VeChain (VET)

Joe’nun bahsettiği ilk kripto para VeChain, tedarik zinciri yönetimini ve iş süreçlerini geliştirmek için tasarlanmış bir blockchain olan VeChain birçok yatırımcı tarafından yakından tanınıyor. Amacı, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) aracılığıyla karmaşık tedarik zincirleri için bu süreçleri ve bilgi akışını kolaylaştırmaktır.

Vechain’in grafiği güzel bir simetrik üçgene sahip, fiyat trend çizgisine geri döndüğünde bu potansiyel olarak büyük bir fırsat sunacak. Kısa vadede yatırımcıların %200 hatta %300’lü fırsatlar yakalayabileceğini düşünüyorum”.

Kısa vadede %300’e kadar artış bekleyen Joe, 2022 yılı için fiyatın 10 kat değerlenebileceğini tahmin ediyor.

Fantom (FTM)

Joe’nun listesindeki ikinci kripto mücevher Fantom (FTM), bilmeyenler için merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) ve dijital varlıklar için merkezi olmayan, izinsiz, açık kaynaklı bir akıllı sözleşme platformudur. Ethereum‘a bir alternatif sağlamak için oluşturulmuş birçok blockchain’den sadece biridir.

Joe, Fantom’un trend çizgisinde oturduğunu görüyor ve güzel bir geri dönüş görebiliriz. Bu eğilimi ve direnci kırarsak, 2022 yılının Şubat veya Mart ayında 3 dolarlık fiyata geri dönebiliriz.

Cardano (ADA)

Ouroboros hisse kanıtı konsensüs protokolü üzerine inşa edilmiş ve geliştirilmiş blockchain platformu Cardano (ADA) listede üçüncü sırada yer alıyor.

“Cardano, inanılmaz derecede düşük bir değerde işlem görüyor. Bu kripto düşüş trendinde, fiyatı bir dolara geri dönerse daha büyük kayıplar yaşanabilir”.

Joe, kısa vadeli yatırımcıların paylaştığı grafikteki destek bölgesini takip etmelerini istiyor.

Moonriver (MOVR)

Moonriver, Kusama ağında bir parachain olarak çalışan EVM uyumlu bir blockchain’dir. Joe, bu altcoini potansiyeli yüksek ancak mevcut değeri düşük bir alternatif olduğu için listesine eklemiş. Ağ, Solidity akıllı sözleşmelerini, Web3 uyumlu API’yi, oracle veri beslemelerini ve Ethereum ağ köprülerini dağıtma yeteneği dahil olmak üzere geliştiricilere çeşitli özellikler sunar.

Analist, fiyatın yeniden trend çizgisine döndüğünü ve 500 dolar bölgesinin yeniden geri kazanılacağını düşünüyor. Joe, mevcut 189 dolarlık fiyatı oldukça ucuz olarak nitelendiriyor. Tokenin toplam arzı sadece 10 milyon ve fiyatı besleyen temel sebeplerden biri budur.

Polygon (MATIC)

MATIC, piyasanın yoğun baskı gördüğü günlerde bile nispeten güçlü kalabilen bir altcoin, Joe onu listenin sonuna ekledi. Polygon, Ethereum uyumlu blockchain’ler oluşturmak ve onları birbirine bağlamak gibi bir misyonu yükleniyor. Çok zincirli bir Ethereum ekosistemini destekler ve Ethereum üzerinde ölçeklenebilir çözümler (rollups) sunar.

Fiyat kısa süre önce ATH bölgesini test etti. Ancak 2,45 dolarlı seviyelerden geri döndü. Yazı hazırlandığı sırada ise 2 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. Yükselen trend bölgesinde tutunan fiyat, Mir’i 400 milyon dolara satın almış olmanın heyecanıyla korunuyor. Polygon teknolojik yeteneklerini daha da geliştirmek için sıfır bilgi kanıtı çözümü olan Mir’i 400 milyon dolara satın aldı. Joe, altyapıya harcanan bu paraların önümüzdeki yıl MATIC fiyatını uçuracağını düşünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar