reklamı kapat

İstifa Eden Tron CTO’sundan Tron’a Eleştiri

Tron CTO’su Lucien Chen istifasını açıkladı ve Tron’u eleştirdi.
17:00
11 Mayıs 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Tron CTO’su Lucien Chen istifa etti… Chen dün attığı Medium postuyla Tron’daki görevinden ayrıldığını açıkladı. Chen’in postunda Tron’a dair ciddi eleştiriler yer alıyor.

Tron’da Merkezsizlik

Ekim 2017’de Tron’a katılan büyük veri uzmanı Chen’in Tron’daki görevi “Tron’un global ekibinin koordinasyon planını ve proje geliştirme planlarını düzenlemekti.” Chen Tron’un merkezsiz olmadığını iddia ederek bunun için “yeni bir Tron inşa edebileceğini” belirtti. Tron’dan ayrılmasıyla alakalı olarak da şunları yazdı:

Teknik eleman olarak Tron’un “web’i merkezsizleştir” vaadinden ayrılması beni çok üzülüyor.

Chen postun devamında “DPOS ve Süper Temsilci Node”unda “merkezi oylama” sorunu olduğunu aktardı. Tron’un teknoloji platformunun yaratıcısı olduğunu beyan eden Chen:

Tron ekosistemi, kullanıcılara hitap eden ticari uygulamalardan hala daha çok uzak. Kötü para iyi parayı saf dışı eder. Sonuç itibariyle Tron’daki merkezsiz uygulamalar kumar ve fonlama projelerinden ibaret.

Chen Justin Sun önderliğinde Tron’un “esas amacına sadık kalmadığını” ekledi ve bu amacın merkezsizlik olduğunu not düştü. Chen’e göre Tron’un merkezi olduğu en önemli konular süper temsilciler, kod geliştirme ve TRX topluluğunun organizasyonu (farklı fikirlerin yokluğu).

Tüm proje “web’i merkezsizleştir” ruhunun kalmadığı parasal bir araca dönüştü.

Volume Network

Tron projesini bu şekilde görmenin kendisine acı verdiğini belirten Chen Sun’ın kendisine bahsettiği “hayallerin ve vizyonların” paramparça olduğunu dile getirdi. Chen tüm bunlar sebebiyle Volume Network ismini verdiği bir ekosistem kuracağını belirtti. Bu ekosistemle Blockchain ruhuna dönmüş yeni bir Tron’u baştan inşa etmeyi umduğunun altını çizdi.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.