X


IOTA Kullanıcıları İkiye Bölündü

IOTA'nın yayımladığı yeni araştırma dosyası tartışmalara yol açtı.
16:00
17 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

IOTA otomobil dünyasına girdi ve “Taşıt Uygulamalarında IOTA Fizibilitesi ve Perspektifleri” isimli bir yazı yayımladı. Bunun üzerine, son haftalarda büyük bir değer kaybına uğrayan IOTA’nın yatırımcıları ve kripto para takipçileri ikiye bölündü.

Reddit kullanıcısı LeonBep:

Keşke IOTA Vakfı böyle saçmalıklarla uğraşmak yerine benimsenme ve fiyatla alakalı bir şeyler yapsa. Sürücüsüz arabalar için Tesla yok mu?

Bir başka Reddit kullanıcısı Tommy Yuo:

İnsanların neye öfkelendiğini gerçekten anlamıyorum. IOT er ya da geç hayata geçecek. Bu kesinlikle harika bir haber.

Haberimizin hazırlandığı sırada IOTA %0,09 düşüşle 0,57 dolardan işlem görüyor ve 12. sırada yer alıyor. Yayımlanan araştırma dosyasında IOTA’nın otomatik arabaları Blockchain teknolojisi ve kripto paralarla entegre etme planları anlatılıyor. Geliştirmenin temelinde, Internet of Things’le bağlantılı “dijital oluşumlardan” oluşan bir ağın yaratılması yatıyor.

Araçlar otonom oluyor ve gelişen kablosuz iletişim, bu tür uygulamalar için gerekli esneklik, hizmet kalitesi ve bağlantıyı sağlıyor. Gelecekte taşımacılık ve mobilizasyon elbette birbiriyle işbirliği yapabilen, algılama gücü yüksek otonom araçlarla sağlanacak.

IOTA Vakfı aynı zamanda IoT kapsamında gizlilik odaklı mimariler üzerinde çalışıyor. IOTA’nın bu planına Japon firma Fujitsu da dahil oldu. Öte yandan IOTA ENGIE Lab Crigen’le partnerlik yaptı. ENGIE, IOTA’nın girmeyi amaçladığı bir sektör olan benzin ve enerji kaynakları sektöründeki projeleriyle biliniyor. Tüm bunlar IOTA’nın IoT projesi için her geçen gün daha çok efor sarf ettiğini gösteriyor. Fiyatı düşüşte olsa da bu projeler IOTA’nın geleceği için oldukça önemli.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar