X

İngiliz Yatırım Devinden Bitcoin’e (BTC) 750 Milyon Dolarlık Kaynak!

Bir kurumsal dev daha Bitcoin alımı yaptı.
22:31
16 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatının kurumsal yatırımcının desteği ile 20.000 dolar üzerine çıktığı şu saatlerde bir iyi haber de Ruffer Investment bünyesinden geldi. İngiltere’nin en büyük yatırım şirketlerinden birisi olan ve 25 milyar doların üzerinde varlık yöneten şirket, 744 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını duyurdu.

Ruffer, 744 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

1994 yılında Londra’da kurulan Ruffer, devasa Bitcoin yatırımını ilk defa resmi bir şekilde açıkladı. Şirketin 6.500’den fazla müşterisi olduğu ve bunların fonlarını yıllardan beri kazanç ile yönettiği biliniyor. Yapılan 744 milyon dolarlık yatırım şirketin yönettiği toplam varlıkların %2,7’sine eşit. Şirket bunun 550 milyon sterlin veya yaklaşık 744 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Şirket yetkililerinin yazılı açıklamasında Bitcoin’in defansif bir yatırım hamlesi olduğu belirtildi. Şirketin altın ve enflasyon ile bağlantılı tahvillerle bağını azaltmak isteyen yöneticiler, bunun yerine alternatif olarak Bitcoin’i tercih etti. Bitcoin’in enflasyona ve diğer parasal risklere karşı büyük bir sigorta olduğu vurgulandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Bir Sigorta Görevi Görüyor

Firma açıklamasında bu yatırımın küçük olmasına karşın kesinlikle önemli olduğu belirtildi. Özellikle itibari paraların ve ABD dolarının yaşadığı sert fiyat ile değer düşüşünün şirketin bu yatırım kararını almasında etkili olduğu belirtiliyor. Ruffer bu haber ile BTC yatırımı yapan multi-milyarder şirketler arasına katılmış oldu.

btc

Kısa süre önce hayat sigortası devi MassMutual yüklü Bitcoin alımı yaptığını açıklamıştı. Bitcoin fiyatı ise 2020 yılında %250’den fazla yükseliş elde ederek kurumların neden kendisini seçtiğini gösterdi. Lider kripto para biriminin 20.700 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdığı böyle bir günde gelen Ruffer yatırım haberi ise bunun gibi yeni yatırımların habercisi olabilir.

Ethereum da Günü Boş Geçirmedi

Bugün tek iyi haber alan kripto para ise Bitcoin olmadı. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum da kurumsal cephede müjdeli bir haber aldı. CME Group, Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin 2021 yılında piyasaya sürüleceğini belirterek uzun süredir beklenen bir haberi yayınlamış oldu.

Ethereum da bundan sonra aynı BTC gibi direkt olarak kurumsal yatırımcılar tarafından alınıp satılabilecek vadeli işlem kontratlarına sahip olacak ve fiyatın kurumsal yatırımcıların katılımı ile daha da yükselmesi mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar