X


İki Ay Sonra Bir İlk Yaşandı: Shiba Inu Yeni Bir Sürpriz Yapabilir!

Kripto para piyasasında devam eden satış baskısı ve sert düzeltmeye rağmen, Shiba Inu'ya (SHIB) yönelik yatırımcı ilgisi hız kesmedi. 
13:00
29 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika
Kripto para piyasasında devam eden satış baskısı ve sert düzeltmeye rağmen, Shiba Inu’ya (SHIB) yönelik yatırımcı ilgisi hız kesmedi.

Shiba Inu’da İşlem Hacmi, Rekor Kırdı

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 29 bin doların altına düşmesiyle önde gelen altcoin’ler de büyük değer kaybetmişti. Bü süreçte, Shiba Inu %30’dan fazla düşüş kaydetti. Terra (LUNA) krizinin yankıları sürerken, bazı uzmanlar meme tabanlı altcoin’lerin de benzer durumlarlar ile karşılaşabileceği konusunda uyarılar yaptı. SHIB, son zamanlarda büyük çapta kayıplar yaşadı. Ancak, yakım oranının artması ve yeni ortaklıklar fiyatın artabileceğine dair somut adımlar olarak değeriendirilebilir.  Dün, Shiba Inu işlem hacmi iki aydan beri ilk kez %70’i aştı. Coinbase’de, yatırımcıların %77’sinin “satın al” pozisyonunda, sadece %23’ünün ise “sat” pozisyonunda tutmasının sonucu olarak, SHIB için alım satım faaliyeti yeni zirvelere ulaştı.
Mart ayından bu yana SHIB’nin işlem hacmi %70 eşiğini aşamadı. Bununla birlikte, SHIB dün bu dönüm noktasına ulaştı. Bu oran, %77’ye ulaştı. SHIB’nin işlem hacminin en son %90’a yükseldiği zaman, geçen yılın Eylül ayındaydı. Shiba Inu, bu olaydan bir hafta sonra Ekim ayında %1.000 oranında değer kazandı.  Teknik göstergeleri incelendiğine, Shiba Inu’nun, tam olarak aşırı satım bölgesinden henüz çıkamadığı anlaşılıyor. Fed’in para politikası ve Terra krizi nedeniyle kripto para piyasasında devam eden karamsarlık ve satış baskısı, SHIB fiyatı üzerinde de etkili oluyor.

Ortaklıklar ve Balina Birimi, Devam Ediyor

2021’e damgasını vuran Shiba Inu, %48.000.000 artış kaydetmeyi başarmıştı. SHIB, son zamanlarda bekleneni veremese de balina birikimi ve yeni projeler, toplulukta heyecan yaratmaya devam ediyor. ABD’de kategorisinde ilk 100’de yer alan muhasebe firması, Wolf & Company Artık Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin’i (DOGE) BitPay aracılığıyla ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu.
Shiba Inu (SHIB), Bu Hafta Yüzde 7 Arttı! Fiyat, Neden Daha Fazla Artış Yaşayabilir?

 

Shiba Inu‘nun küresel çapta benimsenmesi ise devam ediyor. Arjantin’nin “El Talita Csyd” isimli futbol takımının formalarında Shiba logosun kullanacağı bildirildi. IntoTheblock’a göre, Shiba Inu’nun 100.000 doların üzerindeki işlemleri %7 arttı. Büyük işlemler genellikle balinalara veya kurumsal faaliyetlere işaret eder.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar