X


İddia: Bitcoin’in Yükselişinin Asıl Sebebi Bulundu

Bitcoin'in yükselişi organik değil miydi?
17:33
29 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz Pazar gününden itibaren tam anlamıyla zincirlerini kırdı ve önemli direnç noktalarını bir bir geçmeyi başardı. Bitcoin’in önce 9.300 dolar direncini, bunun devamında 10.000 dolar seviyesini ve son olarak 10.500 doları kırdığı görüldü. Pazartesi gecesi ise 11.400 dolara kadar çıkan Bitcoin, tam anlamıyla rallinin başladığına işaret etti.

Buna rağmen 11.000 dolar seviyesinde tutunamayan ve gün içerisinde birden fazla düşüş ve yükselişe sahne olan Bitcoin grafiğinde her şey normal ilerlememiş olabilir. Daha önceki Bitcoin yükselişlerinde de parmağı olduğu düşünülen Tether’in, yine kendini göstermiş olabileceği düşünülüyor.

540 Milyon Dolarlık Tether Piyasaya Sürüldü

Tether, Bitcoin’in yükselişe geçtiği üç günlük süre içerisinde 540 milyon dolarlık USDT piyasaya sürdü. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre bunun 300 milyon dolarlık kısmı bugün Tron ağı tabanlı olacak şekilde piyasaya sürülürken diğer iki işlemin ise 120’şer milyon dolarlık Ethereum tabanlı USDT’lerin piyasaya sürülmesinden ibaret olduğu görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunun envanter yenilemesi olduğunu belirtti ve daha fazla talep için hazırlık yaptıklarını vurguladı. Bunun Bitcoin ile ilgisi olduğu iddiası ise reddedildi.

Bunun tam Bitcoin’in yıllık rekor kırdığı ana denk gelmesi ise şüpheleri arttırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar