reklamı kapat

Huobi ve Binance’in Listelediği Kripto Para Yüzde 600 Yükseldi

Hive, listelenmeler ile birlikte ilk 35 kripto para arasına girmeyi başardı.
15:00
27 Nisan 2020

Steem (STEEM) kripto para biriminin hard fork’u konumunda olan Hive (HIVE), inanılmaz bir yükseliş elde etmeyi başardı. Tabii ki HIVE’ın bu başarısının arkasında dünyanın en büyük iki kripto para borsası tarafından listelenme ve kabul görme gelişmesi yatıyor.

İki Dev Borsa Listeledi, Hive Uçuşa Geçti

İlk olarak Huobi, bunun devamında ise Binance kripto para borsası HIVE’ı listelediğini açıklayarak aslında oldukça ilginç bir adım attılar. Daha önce Justin Sun’ın Steem’i satın aldığı anlarda hem Huobi hem de Binance Staking aracılığıyla elde ettikleri oyları Hive’a karşı kullanmışlardı.

Aslında o tarihlerde Hive kripto para birimi henüz piyasada yer almıyor olsa da Steem geliştiricileri bunun için adımlar atmışlar ancak karşılarında Justin Sun ve Binance ile Huobi gibi borsaları bulmuşlardı. Binane daha sonra yaptığı açıklamada Justin Sun’ın kendilerini yanlış yönlendirdiğini belirtse de Steem’de adeta bir devrim yaşandı.

Hive’ın şimdi bir zamanlar karşısında duran kripto para borsaları tarafından listelenmesi ise bunun piyasa değerini %600 gibi inanılmaz bir şekilde arttırmayı başardı. Coinmarketcap verilerine bakıldığında Hive’ın bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 35. sırada, fork yapılan Steem’in ise 60. sırada yer aldığı görülüyor.

Bu da Steemit’i satın alarak Steem ağını kontrol edeceğini düşünen Justin Sun’a vurulmuş büyük bir darbe olarak gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.