Hindistan Kripto Paralarla İlgili Uyarı Yayınladı! Altcoin Yatırımcılarını İlgilendiriyor!

Hindistan kripto para yatırımcılarını uyarıyor!
16:33
26 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünya genelinde kripto paralar 2021 yılında ciddi gündem oluşturdu. Birçok ülke düzenlemeler konusunda önemli adımlar attı. ABD kapsamlı düzenlemesini önümüzdeki yıl içinde duyurmayı planlarken, Türkiye önümüzdeki hafta yasa tasarısını meclise getiriyor. Hindistan ise son oturuma yetişmeyen kripto tasarısı için önümüzdeki yılın ilk çeyreğine işaret ediyor.

Hindistan Kripto Para Uyarısı

Haydarabad Şehri Polisi adına Addl. Komisyon Üyesi Shikha Goel, Hindistan vatandaşlarından yalnızca bu alanda tanınmış ve köklü şirketler aracılığıyla ekosisteme yatırım yapmalarını istedi. Goel, dolandırıcılar tarafından yatırımcıları kandırmak için aktif olarak kullanılan kazançlı yatırım fırsatları, gayri meşru banka transferleri ve kripto para birimleri gibi çeşitli yöntemlerin altını çizdi. Hintli kripto kullanıcılarının büyümesini kabul eden Goel Hindistan vatandaşlarını uyardı.

Shikha Goel şunları söyledi:

“Dolandırıcılar sizden kripto para birimi ayrıntılarınızı paylaşmanızı istiyorlar. Ve cüzdanınıza göz dikiyorlar”.

Goel, ayrıntılı sahtekarlığı bir cümleyle basitleştirdikten sonra, kripto para birimlerini içeren bu tür on altı vakanın kaydedildiğini de vurguladı.

Kripto Para Dolandırıcılığı

Komiser Hindistan’ın Haydarabad şehir polisi tarafından düzenlenen bir etkinlikte Hintli vatandaşları siber suçlardaki artış konusunda uyardı. Vatandaşların kripto para birimlerini yetkisiz özel cüzdanlara aktarmamalarını önerdi.

Komiser, Hintli kripto yatırımcılarına bir uyarı olarak şunları söyledi:

Kripto para birimi kullanacak veya yatırım yapacaksanız, lütfen yalnızca bu alanda tanınmış ve köklü şirketleri tercih edin”.

Yerel haber The Hindu’ya konuşan Goel, 16 kripto dolandırıcılık vakasından 14’ünün doğrudan yatırım ve ticaretle ilgili olduğunu açıkladı. Tipik olarak, dolandırıcılar kurbanları yeni satın aldıkları kripto para birimlerini daha yüksek karlar için transfer etmeye ikna ediyor ve Goel’e göre:

“İnsanlar, kripto para birimine yatırıma karşı daha yüksek getiriler için açgözlülükleri nedeniyle yüzbinlerce dolar kaybetti. Bir kez aldatıldığın zaman, bu bir çıkmaz sokaktır. Kripto para asla geri izlenemez ve asıl sahibine iade edilemez”.

Telangana eyalet hükümeti, erken aşamadaki Web 2.0 ve Web 3.0 girişimlerini ve blockchain geliştiricilerini teşvik etmek için Hindistan Blockchain Hızlandırıcı programını başlatırken Hindistan’ın blockchain çabalarına da öncülük ediyor.

Telangana hükümetinin gelişen teknoloji direktörü Rama Devi Lanka, gerçek dünyadaki sorunları çözmek için blockchain teknolojisini kullanma konusundaki ilgisini paylaştı ve blockchain büyümesini etkinleştirmek ve teşvik etmek için gerekli düzenleyici çerçeveyi sağlamaya yardımcı olacaklarını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar