Hafta Sonu Rekorlarla Başladı: Ethereum’da (ETH) Beklenen Hedef Geldi, Sırada Ne Var?

Ethereum 2.000 dolarlık barajı kırdı.
08:27
20 Şubat 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hemen hemen tüm kripto para birimlerinin yükselişle başladığı hafta sonunda Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) rekorlar kırdığı görülüyor. 56.000 doların üzerine çıkarak 60.000 dolarlık hedefe bir adım daha yaklaşan Bitcoin, altcoin’leri de kendisiyle beraber yukarı çekti.

Ethereum’da Beklenen Hedef Geldi!

Aslında genel olarak bakıldığında Ethereum son 1 yılda çok iyi bir performans sergiledi. Bundan tam bir yıl önce 250 dolar bandında işlem gören Ethereum’un 1 yılda 8 kat artış yaşayarak 2.000 doları görmüş olması oldukça iyi bir grafiğe işaret ediyor.

Ancak son zamanlarda tüm altcoin’ler yükselirken ve lider kripto para birimi Bitcoin rekor üzerine rekor kırarken ETH’nin bir türlü 2.000 doların üzerine çıkamaması Ethereum yatırımcılarını deyim yerindeyse sabır testine soktu.

ETH nihayet bugün 2.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine çıktı ve yatırımcılar da derin bir nefes aldı.

Ethereum’da Fiyat Hedefleri

Analistlerin büyük çoğunluğu bundan sonra ETH’un 3.000 dolar gibi bir hedefi olduğunu düşünüyor. Ancak geçtiğimiz 1 ay içinde hareket ettiği gibi yavaş ve sakin hareketler yaşanırsa ETH’da 3.000 doların görülmesinin oldukça uzak olduğunu düşünen analistler de var.

Bazı analistler ve uzman yatırımcılar ise şu an için ETH fiyatının takip edilmesi gerektiğini ve herhangi bir tahmin yapmak için erken olduğunu düşünüyor. Aslında bu durum tüm kripto para birimleri için dile getiriliyor. Yapılan açıklamalara göre acele davranmak ve korkup panik satışlar ya da yüklü alımlar yapmak yatırımcılar için şu dönemde oldukça riskli olabilir.

Yükseliş Seviyeleri

Bunlara ek olarak Ethereum’da bir yükseliş grafiğinin çizilmesi halinde 2.050 doların önemli bir seviye olduğu ve sonrasında ise 2.200 dolar bandında güçlü bir dirençle karşılaşılabileceği ifade ediliyor.

Ancak ETH 2.0 ile ilgili yapılacak önemli açıklamanın beklenenden daha çabuk yüksek seviyeleri getirebileceği de düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar