X


Goldman Sachs Eski CEO’su, Bitcoin Fiyatındaki Düşüşe Rağmen Olumlu Tutumunu Korudu

Lloyd Blankfein, hali hazırda büyük bir ekosistem oluştuğunu ve devam eden piyasa düzeltmesine rağmen kripto para birimlerinin başarısız olamayacak kadar büyüdüğünü bildirdi.
19:55
24 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bankacılık devi Goldman Sachs’ın eski CEO’su Lloyd Blankfein, CNBC ile yaptığı son röportajda kripto para birimleri konusunda olumlu bir çerçeve çizdi. Blankfein, rasyonel kalmak istediğini belirterek kripto paralar söz konusu olduğunda şüphecilik ve pragmatizmin birleştiğini dile getirdi.

Başarılı Yöneticinin Görüşleri

67 yaşındaki başarılı girişimci Lloyd Blankfein, hali hazırda büyük bir ekosistem oluştuğunu ve devam eden piyasa düzeltmesine rağmen kripto para birimlerinin başarısız olamayacak kadar büyüdüğünü bildirdi. Blankfein, şu anda gerçekleşen piyasa düzeltmesine dair yorumlarda bulunurken geleceğe dair fiyat öngörüsünden kaçındı: “Evet çok fazla değer kaybetti. Ancak buna katkıda bulunan trilyonlarca dolarlık değer ve tüm ekosistemin etrafındaki büyüklük bu noktada göz ardı edilmemeli.”

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün erken saatlerde 32.950 dolara kadar geriledi. Amiral gemi bu noktada bir tepki alırken, yazının hazırlandığı sırada 34.360 dolar seviyesine kadar yükseldi. BTC, aralık ayının başından bu yana %45 ila %50 arasında bir kayıpla karşı karşıya kaldı. Lider kripto para, kasım ayı başlarında 68.789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

Kripto Para Piyasası Değeri Düşüş Yaşadı

Mevcut düşüş eğilimi dolayısıyla kripto para piyasasının değeri 1.5 milyar dolara geriledi. Geçtiğimiz ocak ayında Blankfein, düzenleyici kanalların Bitcoin’in başarı senaryosunda panik atak yaşadığını belirtti. Deneyimli isim, kripto para birimlerinin esnek yapısından etkilendiğini belirtti.

2018 yılında Blankfein, Bitcoin‘i tamamen reddetmenin kibirden başka bir şey olmadığını söylemişti. Medyaya yansıyan bilgilere göre Goldman Sachs, bu ocak ayının başlarında Bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını öngören bir rapor yayınlamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar