X


GMO’dan Üçüncü Kripto Para Girişimi

Halihazırda bir kripto para borsası ve madencilik işletmesine sahip olan GMO, üçüncü bir kripto para girişimi başlatmaya hazırlanıyor...
13:00
10 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Japonya merkezli GMO Internet Group, “GMO Japon yeni” adını verdikleri yeni bir stabil coin çıkarmayı planladıklarını açıkladı. İsminden de anlaşılacağı gibi bu kripto paranın Japon yenine sabitlenmesi planlanıyor…

GMO Internet Group Salı günü yaptığı bir açıklamayla, kripto para alanının özellikle “ödeme” boyutuna odaklandıklarını bu yüzden stabil kripto para çıkarmak için tam ölçekli hazırlıklara başladıklarını belirtti. Şirket detayları şu şekilde açıkladı:

GMO Japon yeninin (GJY) denizaşırı tanıtımları, şirketin global markası Z.com aracılığıyla yapılacak. GJY, Japon yenine sabitlenmiş bir kripto para olacak.

Dünyada 23 tanesi dolaşımda olan 57 adet stabil coin bulunduğunu dile getiren GMO, “2019 mali yılında Asya bölgesinde GMO Japon yeninin piyasaya sürülmesini planlıyoruz.” sözlerini ekledi.

Kripto para alanında üçüncü girişim

Bildiğimiz gibi GMO Internet Group’un halihazırda sahip olduğu iki kripto para işletmesi bulunuyor. Bunlardan ilki geçtiğimiz yılın Mayıs ayında başlatılan kripto para borsası, ikincisi ise Aralık ayında başlayan madencilik işletmesi… Şirket Ağustos ayında yayımladığı kazanç raporunda ise “kripto para ödeme sistemi” olarak adlandırılan üçüncü bir kripto para girişiminin sinyallerini verdi.

Salı günü yapılan stabil kripto para açıklamasında da şirket bu hamleyle beraber, kripto paraların ödeme sistemi olup olamayacağını volatilite açısından araştıracaklarını da dile getirdi.

GMO yene sabitlenmiş yeni kripto paranın amacını da şu şekilde açıkladı:

GJY’nin görevlerinden ilki kripto paraların yayılmasını ve genişlemesini sağlamak için havale ve ödemelerde ortaya çıkan fiyat dalgalanması riskini dengelemek olacak.

Ayrıca GMO’ya göre, gelişmekte olan ülkelerde görülen hiperenflasyon ile mücadele edebilmek için tam merkezsizleşme gibi olayların çözülmesi gerekiyor. Şirket stabil coin’lerin “düşük itibarlı yerel para birimlerinin” yerine geçerek bu duruma çözüm getirebileceğine inanıyor. Buna ek olarak GMO’ya göre stabil coin’ler gelişmiş ülkelerde bile “küresel standartta yenilikçi finansal alt yapı olma” potansiyeline sahip.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER