f Glassnode Kurucu Ortağından İddialı Açıklama: Bitcoin’de ATH Gelebilir! › COINTURK

Glassnode Kurucu Ortağından İddialı Açıklama: Bitcoin’de ATH Gelebilir!

Özet

  • Glassnode Kurucuları: Bitcoin, Tüm Zamanların En Yükseği Hızla Geçebilir.

  • Dolar Endeksi Zirvesi Bitcoin İçin Kritik Olabilir.

  • Glassnode: Bitcoin 2024'te 144.000 Doları Aşabilir.

  • Piyasa etkisi: Pozitif
01:00
24 Ağustos 2023

Kripto para analitik firması olan Glassnode’un kurucu ortakları, Bitcoin‘in (BTC) birçok analist ve yatırımcının beklediğinden daha hızlı bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini öne sürdü.

Glassnode’dan Bitcoin’e Rapor!

Sosyal medya platformu X’te Negentropic kullanıcı adını paylaşan Glassnode kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann, ABD doları endeksinin (DXY) 106’da zirve yapacağını öngörüyor. MarketWatch’a göre, ABD dolarının altı anapara biriminden oluşan sepet karşısındaki değerinin ölçüsü olan DXY, yazı kaleme alındığında 103,51 değerindeydi.

Happel ve Allemann, DXY’nin zirveye ulaşmasının “birinci sınıf Bitcoin ortamına” zemin hazırlayacağını tahmin ediyor. Zirve yapan ABD doları endeksi, yatırımcıların sermayelerini kripto para gibi riskli varlıklara yatırmaya başladıklarını gösterebilir. Happel ve Allemann açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Sıradaki hedef: Bitcoin sonbaharda daha da yükselmeden önce 37.000 doları hedefliyor!

Bitcoin’de 2024 Fiyat Hedefi!

Glassnode kurucu ortakları ayrıca lider kripto para birimi olan Bitcoin’in 2024 başlarında 144.000 doların üzerine çıkacağını öngören bir tabloyu da paylaşıyor. Kripto para analistleri ayrıca Bitcoin’in bu hafta toparlanma belirtileri gösterdiğini belirtiyor. Şirket açıklamalarında şunları söyledi:

Aşırı satım göstergeleri potansiyel kısa vadeli kazanımlara işaret ediyor. Ancak risk sinyalinin 100’de platolaşmasına dikkat edin, bu durum talep dinamikleri değişene kadar bir konsolidasyon aşamasına işaret ediyor.

BTC yazı kaleme alındığında 26.057 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıralarda yer alan kripto para birimi, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan yaklaşık %62 oranından daha düşük seviyede işlem görüyor.

Kripto para birimlerindeki düşüş eğilimleri, piyasa volatilitesi, düzenleyici müdahaleler, haber olayları ve teknik faktörlerden kaynaklanabilir. Yatırımcı duyarlılığı, büyük oyuncuların işlemleri ve global ekonomik gelişmeler de etkili olabilir. Dikkatli analiz, risk yönetimi ve piyasa trendlerinin izlenmesi önemli olabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI