X


GameStop’tan Çarpıcı NFT Hamlesi: Yayınlandı!

GameStop‘un NFT planlarının bir aşaması olan GameStop NFT Cüzdan eklentisi Google Chrome tarayıcısı üzerinden beta olarak bazı kullanıcıların erişimine sunuldu.
15:01
23 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika
NFT sektöründeki balon iddialarına rağmen, piyasadaki yeni gelişmeler heyecan yaratıyor. Hisse senedi ile ünlü GameStop‘un NFT planlarının bir aşaması olan GameStop NFT Cüzdan eklentisi Google Chrome tarayıcısı üzerinden beta olarak bazı kullanıcıların erişimine sunuldu.

GameStop NFT Cüzdan Eklentisinin Betası Yayınlandı

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre GameStop Cüzdanı artık bir Chrome uzantısı olarak kurulabilir. Cüzdan şu anda hala beta aşamasında, ancak birçok kullanıcı NFT pazarının piyasaya sürülmesinin yakın olduğuna inanıyor. Kripto para piyasasının zor bir dönem geçirdiği bir zamanda, bu haber sektörde heyecan yarattu. GameStop, bir grup Reddit üyesi tarafından toplu işlemler yapılması sonucu hisse senedinin aşırı şişirilmesi nedeniyle küresel çapta bir üne kavuştu. GameStop, özellikle  NFT sektörüne yatırım yapan şirketler arasında ön plana çıkıyor. Blockchain ve NFT odaklı birçok ticari marka başvurusunda bulunan GameStop, bu kez de kendi NFT cüzdanının beta sürümünü kullanıcılara açtı.
Cüzdanın teknik incelemesini yapan Marantz Rantz isimli bir uzmana göre, cüzdan NFT saklama, gönderme ve alma gibi işlevleri yerine getirebiliyor. Bunun yanı sıra cüzdan Ethereum‘un yanı sıra Layer-2 ağlar ile de entegrasyona sahip. Sonuç olarak, cüzdan henüz beta aşamasında  ve şirket tarafından genel kullanıcılara henüz açılmadı.

İşte Cüzdanın Başlıca Özellikleri!

GameStop Cüzdan ve NFT pazarının lansmanının yakın zamanda gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Beta kullanıcıları zaten Ethereum satın alabiliyor ve NFT gönderebiliyor, ancak mağaza henüz açılmadı. Bu sene kripto para piyasası ivme kaybederken, CoinGecko, Ethereum’un toplam piyasa değerinin 247 milyar dolara yakın olduğunu tahmin ediyor. 2022’de NFT pazarı ivme kaybederken, GameStop  küçülen pastadan pay almayı hedefliyor. GameStop Cüzdanı, birden fazla ağda düşük ücretler ile ön plana çıkan Loopring Layer 2 teknolojisi üzerine inşa edildi. Platform ayrıca Katman 1 Ethereum işlemlerine de izin verecek, ancak GameStop ücretlerin Katman 2’den daha yüksek olacağı konusunda uyarıyor.
ABD Konresi ve SEC, kripto para sektörü için regülasyon konusunu enine boyuna incelerken, ülkede ilginç gelişmeler meydana geliyor. Bu tartışmaların ortasında, bir grup Demokrat parti senatörü, alternatif gelir için NFT sektörüne yöneliyor. Wahhington Post’un haberine göre, Demokratlar, politik NFT pazarının lansmanını planlıyor. Demokrat destekli bir grup olan Front Row, siyasi bir NFT pazarının lansmanını planladığını açıkladı. Platform, sadece Demokrat parti kampanyaları ve politik hedefleri için kullanılacak. Bu yeni siyasi temalı NFT pazarı aracılığıyla, platform siyasi NFT’ler çıkaracak ve  fiyatı belirleyecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar