Fundstrat Açıkladı: Bitcoin Ne Zaman 17.000 Dolara Çıkacak?

Fundstrat'a göre Bitcoin 2020 yılında daha fazla yükselecek.
15:00
1 Mayıs 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü Wall Street analisti Tom Lee’nin kurucuları arasında yer aldığı araştırma firması Fundstrat, yeni yayınladığı bir yatırımcı notunda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında önemli tahminlerde bulundu.

Fundstrat araştırmacılarına göre BTC/USD işlem çiftinin 200 günlük basit hareketli ortalamanın üstüne çıkması, daha yüksek fiyatlara çıkılacağının bir işareti konumunda. 200 günlük basit hareketli ortalama alsında sadece Bitcoin için değil birçok kripto para birimi ve diğer varlık sınıfları için de oldukça önemli bir gösterge.

Bitcoin’de 17.000 Dolar İçin Süre Verildi

Fundstrat da 30 Nisan tarihinde yayınladığı ve yatırımcılarına gönderdiği bildirinde, Bitcoin’in önümüzdeki altı aylık süre içerisinde %193 artış yakalayacağını belirtti. Bu da fiyatın 200 günlük basit hareketli ortalamanın üstüne çıktığı 8.900 dolar seviyesinden hesaplama yapıldığında yaklaşık olarak 2020 yılının sonlarında 17.000 dolarlık birim fiyata ulaşılacağı anlamına geliyor.

Aslında yaklaşan Bitcoin Halving ile beraber böylesine önemli bir rallinin başlaması oldukça olası. Fundstrat’ın tecrübeli ismi Tom Lee de daha önce bu ralli daha ufukta bile yokken yaptığı tahmininde lider kripto para biriminin 2020 yılını 40.000 dolarla kapatabileceğini belirtmişti.

Gerçekten de Koronavirüs krizi yüzünden düşen fiyatların devamında görülen bu sürpriz ralli, kripto para piyasasında hemen hemen her şeyin mümkün olabildiğinin anlaşılmasını sağladı. Bu da aslında Tom Lee’nin yıl sonu 40.000 dolarlık tahminini veya Fundstrat’ın yıl sonu 17.000 dolar tahminini oldukça olası gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar