X


FTX Kurucusu Açıkladı: Kripto Para Ekosistemini Hangi Coin Döngüleri Belirliyor?

FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried, hem Solana ve Ethereum karşılaştırmasına hem de meme coin’lere değindi. 
12:20
26 Kasım 2021

FTX kurucu ortağı Sam Bankman-Fried yaptığı son açıklamalarda Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) karşılaştırmasına değindi. Ayrıca Bankman-Fried, meme döngülerinin kripto para birimlerinin en önemli yatırım stratejileri olabileceğini de belirtti.

Solana ve Ethereum

Bankman-Fried, Solana’nın Ethereum’u geçip geçemeyeceği ile ilgili yaptığı yorumlarda, bunun gerçekleşme ihtimalinin de hiç gerçekleşmeme ihtimalinin de olduğunu dile getirdi. Ayrıca kripto milyarderi, temel blok zinciri aynı başarıya ulaşamasa bile Ethereum‘un yerel kripto para birimi ETH’nin geniş kurumsal kabul görebileceğini düşündüğünü dile getirdi.

Aynı zamanda FTX kurucusu, Ethereum 2.0’ı çevreleyen çeşitli endişelere de dikkat çekiyor. O’na göre ikinci en büyük blok zinciri, sharding yardımıyla üretim kapasitesini önemli ölçüde artırabilecekken, eşzamanlı işlemler bir sorun haline gelecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Bankman-Fried,  Solana‘nın başka bir rakip blok zinciri tarafından geçilebileceğini ifade ediyor. Bu noktada Solana’nın bu yıl Ethereum’dan çok daha iyi performans göstererek piyasa değeri bakımından en büyük beşinci kripto para konumuna yerleştiğini de belirtmek gerekiyor.

“Meme Coin’ler Önemli”

İnsanların belirli bir kripto para projesi seçerken bakmaları gereken kriterler sorulduğunda ise Bankman-Fried, yatırımcıların meme döngülerini takip etmesi gerektiğini söyledi:

Memler çok önemli… Piyasayı onlar yönlendiriyor.

Bununla birlikte net değeri 22,5 milyar dolar olarak tahmin edilen kripto patronu, şaka kripto para birimlerinin çok büyük riskler içerdiği konusunda da izleyicileri uyardı.

Dogecoin ve Shiba Inu gibi şaka coin’ler bu yıl üstün performanslar sergileyerek yatırımcısını sevindirirken Squid Games gibi kripto para birimlerinin çok ciddi kayıplara sebep olduğuna şahit olduk.

Bu noktada Sam Bankman-Fried, yatırımcıların kaybettiklerinde hayatlarını değiştirmek zorunda kalmayacakları meblağlar ile yatırım yapmaya çağırdı ve “Neye yatırım yaparsanız yapın aslında %90 oranında düşebilir.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar