FED Açıklamaları Sonrası Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) Son Durum!

Federal Rezerv (FED) açıklamaları kripto para yatırımcıların ilgisini üzerine toplamışken Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) beklentileri!
23:10
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yatırımcıların gözleri Federal Rezerv’in (FED) açıkladığı raporlara yönelmişken kripto para devlerinde beklenen hareket ne yönde? İşte Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) fiyat analizi!

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin 4 Ocak tarihinde hareketli ortalamaların üzerine çıkarak daha düşük seviyelerden yatırımcıların satın almalarına tanıklık etti. BTC’nin olası yükseliş ivmesinde izlenecek bir sonraki seviye, ayıların güçlü bir direnç gösterebileceği 17.061 dolar olduğu belirtiliyor. Alıcılar 17.061 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başarırsa, BTC/USDT paritesi hızlanarak 18.388 dolara doğru bir ralli yaşayabilir. Belirtilen seviye yine boğalar ve ayılar arasında bir mücadeleye tanık olabilir.

Varsayımın aksine kripto para biriminin fiyatı 17.061 doların üzerinde kalmayı başaramazsa, bu durum ayıların küçük çaplı rallilerinde satış yaptığını gösterebilir. Bu durum pariteyi birkaç gün daha yatay seviyelerde tutabilir. Ayrıca Bitcoin ayıları, üstünlük elde etmek için fiyatı 16.256 dolarlık güçlü desteğin altına çekmek zorunda kalabilir.

Ethereum (ETH)

Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum, 4 Ocak tarihinde hareketli ortalamaların üzerine çıktı ve bu durum da boğaların yakın vadede üstünlüğe sahip olduğunu gösterebilir. Ayrıca kripto para biriminin fiyatı, 1.352 dolardan genel dirence doğru bir yükseliş başlatabileceği belirtiliyor.

Kripto para biriminin ayıları, 1.352 dolar ile düşüş trendi çizgisi arasındaki bölgeyi şiddetle savunması bekleniyor. Fiyat bu bölgeden aşağı dönerse, ETH/USDT paritesi hareketli ortalamalara düşebilir.

Ethereum fiyatı, 20 günlük üstel hareketli ortalama seviyesi olan 1.219 doların üzerine çıkarsa, bu durum rallilerde satış işlemlerinin baskın olduğunu düşüşler ise alıma doğru bir duyarlılık değişikliği olmasının yüksek bir ihtimal olduğu öne sürüldü. Ayrıca bu durum düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Aksine popüler altcoin ETH’un fiyatı 1.150 dolar seviyesinin altına gerilerse, kısa vadeli de olsa avantajı ayıların lehine döndürebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar