X


FC Barcelona Fan Token Nedir?

FC Barcelona Fan Token (ACM), FC Barcelona taraftarlarının kulüp ile daha kolay etkileşime girmesini sağlayan kripto paradır.
16:52
25 Haziran 2021

FC Barcelona Fan Token (ACM), FC Barcelona taraftarlarına Socios uygulamasını ve hizmetlerini kullanarak kulüp kararları üzerinde tokenize bir etki payı veren bir yardımcı programdır.

FC Barcelona Fan Token (BAR) Nedir?

Token’lar genellikle mülkiyetin ve hatta üyeliğin kanıtını temsil edebilen varlıklardır. Token’lar zaten çok çeşitli amaçlar için kullanıldığından, en yaygın olanı şu anda Ethereum ve bunların ERC standart token’ları olan token’ları desteklemek için yerel niyetle birçok özel blok zinciri geliştirilmiştir. Socios.com, kullanıcıların kulübe özel Taraftar token’ları alarak destekledikleri kulüpleri etkilemek için oy hakları elde ettikleri futbol hayranları için bir uygulamadır.

Öte yandan token, kullanıcıların özel ödüller, kulüp tanınırlığı ve daha fazlası için rekabet etmesine olanak tanıyan bir üyelik anahtarı görevi görür. BAR token sahipleri, FC Barcelona tarafından yayınlanan “taraftar kararı” anketlerinde akıllı sözleşme yoluyla oy kullanabilir. Token sahipleri, Socios platformuyla etkileşime girebilir (anketlerde oylama, yarışma ve sınavlarda rekabet etme, benzer düşünen kullanıcılarla bağlantı kurma / sohbet etme vb.) ve ödüller kazanabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

FC Barcelona Fan Token sahipleri; sezon boyunca uygulamaya özel anketlerde oy kullanma, FC Barcelona topluluğunun parçası olma, ücretsiz FC Barcelona Fan Token’ları elde etme, bazı maçlarda ÜCRETSİZ maç biletleri kazanma, rehberli tur ve özel alanlara erişim, maç öncesi saha tecrübesi, takımlar ve oyuncu deneyimleri ile tanışma imkanı, imzalı resmi ürünlere ulaşma imkanı gibi pek çok avantaj elde eder.

Öte yandan Chiliz Ethereum Blockchain’inde chiliZ ve Socios.com platformu için dijital para birimi olarak hizmet veren bir ERC-20 yardımcı program token’ıdır. Socios başlatılırken, diğer spor Blockchain girişimlerinin yanı sıra araftar Token olarak yeni bir token kategorisi ortaya çıktı. Socios.com platformuna girdikten sonra kulüp ortakları, Taraftar Token Teklifi (FTO) adı verilen hizmete ev sahipliği yapar. Taraftarlar, Taraftar Token’ları elde etmek için bir kripto para borsası yoluyla CHZ satın almalıdır. Bir takıma veya kulübe özgü olan bu token’lar, şifreli bir oylama defterine ve üyelik hakları sahipliğine erişim sağlayan dijital bir varlıktır.

BAR Coin Yorum

Özellikle futbol taraftarlarının ilgisini çeken FC Barcelona Fan Token (BAR) son zamanlarda popülerlik kazanmış gibi görünüyor. Buna ek olarak futbol taraftarlarının kulüp ile daha kolay etkileşime girmesine imkan tanıdığı için de ilgi görüyor gibi görünüyor.

Bu noktada FC Barcelona Fan Token’ın güncel rakamlarına göz atmak faydalı olabilir. FC Barcelona Fan Token, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 42,779,199 dolar ile 433. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 14,50 USD ile işlem gören FC Barcelona Fan Token’ın 24 saatlik işlem hacminin de 2,752,152 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.0004256 BTC ile işlem gören  BAR Coin, 24 Haziran  tarihinde 2,52 dolar ile dip seviyeyi görürken 21 Nisan 2021 tarihinde 79,26 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 2,950,964 adet  BAR bulunuyor ve bu rakamın maksimum 40.000.000 BAR olduğu ifade ediliyor.

FC Barcelona Fan Token Nasıl Alınır?

FC Barcelona Fan Token, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

FC Barcelona Fan Token  satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından BAR’ın işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve BUSD alınarak BAR işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar