X

FB Token, Fenerbahçe’ye Rekor Kar Getirdi!

Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde FB token sayesinde rekor kar elde etti. 
10:20
12 Ekim 2021

Son yıllarda pek çok spor kulübü kendi kripto para birimlerini piyasaya sürüyor. Bu kripto para birimleri ile bir yandan taraftarlar kulüp ile daha yakın etkileşim içinde olurken bir yandan da kripto para birimlerinin kulüplere ek gelir sağladığı görülüyor. Bu durumun son kanıtı ise Fenerbahçe token oldu.

FB Token Kulübe Rekor Kar Getirdi

Borsa İstanbul’da işlem gören spor kulüplerinin 2021 yılındaki üçüncü çeyrek kar-zarar tabloları açıklandı. Elde edilen bilgilere göre Fenerbahçe tarihin en yüksek karına ulaştı. Fenerbahçe’nin diğer kulüplere karşı da bir zaferi olan bu durumun arkasında Fenerbahçe Fan Token’ın payının büyük olduğu görülüyor.

9 Ağustos’ta gerçekleşen FB token satışının ardından kulübün ciddi bir kar elde etmiş olması dikkatleri çekiyor. Fenerbahçe’nin kripto para sektörüne adım atmış olması ile kulüp, tarihinde ilk kez Haziran-Ağustos döneminde 257 milyon lira kar açıklamış oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Fenerbahçe Fan Token

Çok uzun zaman boyunca Fenerbahçe’nin bir kripto para birimi çıkarması beklendi. Fenerbahçe nihayet bu adımı 9 Ağustos’ta attı ve kripto para birimini piyasaya sürdü. FB token’ın satışa çıkmasının ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Bu dünyada isteyen taraftarlar kulüplerine maddi katkı sağlarken kendi yarınlarına da katkı sağlama olanağı yakalıyorlar. Yani diğer bir deyişle çift yönlü bir ilişki. Biz kulüpler hep taraftarlarımıza diyoruz ki forma alın, komine alın, bilet alın, YouTube’a girin. İlk defa çift taraflı bir fırsat sağlayabileceğimiz bizim de bize destek olanlara yarınlar adına imkan sunabileceğimiz bir oluşum içindeyiz.” sözlerini kullanmıştı.

Bunlara ek olarak FB token arzının 190.700.000 adet olacağı ancak daha sonra yakımlarla bu rakamın 100 milyon adede kadar indirileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar