Reklam

Facebook’un Kripto Para Projelerinden Sorumlu David Marcus, Şirketten İstifa Edeceğini Açıkladı!

Meta'nın kripto para projelerinden sorumlu yöneticisi, Facebook hesabından yaptığı bir paylaşım ile yıl sonuna kadar istifa edeceğini duyurdu.
12:00
1 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Meta’nın (eski adıyla Facebook) kripto para projelerinin baş sorumlusu David Marcus, 30 Kasım Salı günü yaptığı açıklamada yıl sonuna kadar şirketten ayrılacağını duyurdu. Marcus, yaptığı duyuruda kendi girişimine başlayacağının işaretini verdi. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ise, Marcus’a 7 yıllık emeği için minnettarlığını dile getirdi.

David Marcus, 7 Yılın Ardından Meta’dan Ayrılıyor

David Marcus, yıl sonuna kadar şirketten ayrılacağını Facebook hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile duyurdu. Marcus, paylaşımında “Meta’da geçirdiğim 7 yılın ardından, bu yılın sonunda istifa etme ve şirketten ayrılmak gibi zor bir karar verdim.” ifadesini kullandı.

Paylaşımında, Meta‘nın dijital para birimi cüzdanı Novi’nin piyasaya sürülmesinin ardından daha yapılacak çok işin olmasına karşın girişimci yapısının kendisini harekete geçirdiğini ifade eden Marcus, bu ifadesi ile kendi girişimine başlayabileceğinin de sinyalini verdi.

Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg ise, Marcus’un paylaşımına yorum yaparak şu sözlere yer verdi:

“Seninle çalışırken çok şey öğrendim. Yaptığınız her şey için çok minnettarım. Liderliğiniz olmasaydı Diem’i bu noktaya getiremezdik.”

Marcus’un Yerine Gelen İsim Stephine Kasriel Olacak

Marcus’un ayrılması ile birlikte kripto para birimi projelerinin başına Facebook’ta Novi dijital cüzdanı projesinde ürün sorumlusu  olarak görev yapan eski PayPal yöneticisi ve Upwork CEO’su Stephine Kasriel’in getirileceği bildirildi.

Marcus’un şirketten ayrılacağını duyurmasının ardından Facebook hisseleri %4’lük düşüş ile birlikte 324,46 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar