X

Facebook Yöneticisinden Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Açıklaması

Facebook yöneticisinden Bitcoin lehine açıklama!
17:18
26 Ekim 2020

Facebook’un önde gelen yöneticilerinden olan ve Libra kripto para projesinde de aktif rol oynayan David Marcus, yayınladığı yeni bir gönderide PayPal’ın Bitcoin ve birkaç diğer kripto para birimini destekleme fikrini yorumladı. Marcus PayPal’ın bu hamlesinden sonra aslında birçok bankanın da benzer hareket edebileceğini düşünüyor.

Eski PayPal ve Facebook Financial Başkanı olan David Marcus, bankalarla ödeme şirketlerinin bundan sonraki süreçte kripto para desteklemek için yarışa tutuşacağını düşünüyor. Marcus sadece Bitcoin değil aynı zamanda Tether gibi ABD dolarına endeksli stablecoin’lerin desteklenmesi konusunda da bankalar arasında bir yarış başlayacağını düşünüyor.

Bankalar Bitcoin’e Akın Edecek

Dönüm noktasına gelindiğini belirten ünlü isim, aslında birçok uzman ile aynı görüşte. JP Morgan da geçtiğimiz günlerde kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili önemli bir açıklama yayınlamış ve bunların uzun vadeli yatırım olarak öne çıktığını belirtmişti.

Bitcoin

JP Morgan ve PayPal gibi ödeme devlerinin yüzünü bir anda Bitcoin’e çevirmesi kesinlikle olumlu ve dikkat çeken bir gelişme oldu. Marcus da dahil endüstrinin birçok öne çıkan ismi bunun uzun vadede Bitcoin için çok büyük gelişmeleri beraberinde getirebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar