X


Etkileyici Geri Dönüş: Shiba Inu (SHIB), Piyasa Sıralamasında Polygon’u Geçti

Shiba Inu, yakaladığı yükseliş ivmesi ile piyasa sıralamasında Polygon'u geride bıraktı.
16:03
23 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler meme token Shiba Inu, 22 Ocak’taki dip seviyesinden %40’ın üzerinde toparlanarak önemli bir performans sergiledi. CoinGecko verilerine göre Shiba Inu, Polygon’u geride bırakarak piyasa değeri bakımından en büyük 14. kripto varlığı oldu.

Shiba Inu Yükseliş Yakaladı

SHIB fiyatı, bu yazının kaleme alındığı sırada 0.00002239 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Genel piyasa trendinin aşağı yönlü seyri esnasında SHIB, 6 Ekim’den bu yana en düşük seviyesi olan 0.00001704 dolara kadar düştü. Bu düşüş Shiba’yı 16. sıraya itti. Yükselen yakım işlemleri de feci düşüşü engelleyemedi. Ancak marketin yeşile bürünmesi ile birlikte Shiba Inu fiyatı 0.000023 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş ise Shiba’nın piyasa sıralamasında atak yapmasına yol açtı. Polygon’u geride bırakan Shiba’nın önünde sırasıyla Avalanche ve Dogecoin bulunuyor.

Ethereum tabanlı token, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %73 oranında uzakta konumlanıyor. Aynı zamanda pazarın geri kalanıyla uyumlu olarak geçtiğimiz hafta %24 düşüş kaydetti. IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre şu anda SHIB sahiplerinin sadece %39’u kârda.

Lider kripto para birimi Bitcoin, Bitstamp borsasında birkaç ayın en düşük seviyesi olan 34.000 dolara kadar düştü. En büyük altcoin Ethereum ise 2.300 dolara demir attı.

Uphold, Shiba Inu Desteğini Açıkladı

Kripto para borsası Uphold, kısa süre önce Shiba Inu’yu listeleyerek meme kripto para birimini benimseyen bir başka alım satım platformu olduğunu duyurmuştu. Bu ayın başların Dogecoin katili, Hint merkezli borsa Giottus ve Meksika’nın en büyük borsası Bitso’da listelendi. Öte yandan çevrimiçi platform Robinhood, yüz binlerce talebe rağmen henüz Shiba Inu’yu listeleme hareketinden listeleme konusunda seçeneklerini açık tutacaklarını aktarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar