X


Ethereum’un Kullanıcı Sayısı Son 30 Günde 5 Milyon Arttı! Fiyatını Nasıl Etkiler?

Son 30 günde 5.37milyon yeni kullanıcı, Ethereum ağı üzerinde cüzdan oluşturdu.
09:55
8 Temmuz 2021

Dünyanın en büyük akıllı sözleşme geliştirme platformu Ethereum (ETH), planlanan yükseltme öncesi ivme kazanmaya devam ederek, sadece 30 gün içinde 5 milyondan fazla yeni kullanıcıya ulaştı..

Ethereum’a Talep Hızla Artıyor

Ortalama olarak, Ethereum ağınına günlük 173.235 yeni kullanıcı eklendiği anlamına geliyor. Sob veriler ile birlikte dünya üzerindeki Ethereum adreslerinin toplam sayısı 162.231.196’ya yükseldi.

Kısa süre önce Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, Ethereum’un Bitcoin’i “dönüştürdüğünü” ve bu sayede kripto paraların daha yaygın hale geleceğini belirtti. Mashinsky, ikinci katman çözümlerinin yakın gelecekte ETH sorunlarını çözeceğine inandığından, Ethereum’un daha geniş çapta benimsenmesini bekliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan ETH 2.0, ikinci katman çözümlerinde önemli ve kademeli bir iyileştirme olacak, ancak Mashinsky’ye göre her iki sistem de gelecekte birlikte çalışacak. Ethereum geliştiricileri kısa süre önce Londra hard forkunu etkinleştirmek için yeni bir tasarı açıkladılar. Bu tasarıda Ethereum’un merakla beklenen EIP-1559 yükseltmesi de yer alıyor.

Bir hafta önce Ethereum, kripto tarihinde ilk kez toplam günlük aktif adreslerde Bitcoin’i geride bırakarak bir ilke imza attı. Bu olay dünyanın en büyük ikinci kripto para birimine olan talebin arttığını gösteriyor. Ethereum, günlük aktif adresler açısından Bitcoin’i önemli ölçüde geride bırakmış olması, onun fiyat bakımından da Bitcoin’e büyük bir rakip olabileceğinin habercisidir.

Örneğin, ABD yatırım bankası Goldman Sachs, Ethereum ağının, kripto para birimlerinin ana deposu olarak kullanma yeteneğine sahip olduğunu düşünüyor.

Salı günü yayınlanan Business Insider raporuna göre, Ethereum kripto topluluğu arasında en popüler akıllı sözleşme geliştirme platformu olma yolunda ilerliyor.

Fiyat Nasıl Etkilenecek?

Son büyük düşüşün ardından tüm altcoinler gibi büyük yara alan Ethereum haftaya yükseliş ile başlamıştı. Fiyat şu an 2230$ seviyelerinde seyretmektedir. Ethereum fiyatı 2.230 dolarlık desteğin üzerinde kalırsa yakın vadede daha yüksek seviyeleri görebilir. İlk direnç noktası, 2.280 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın. İlk kilit direnç ise, 2.300 dolar olabilir. Bir sonraki büyük direnç 2.350 dolar seviyesine yakın. Daha fazla kazanç fiyatı 2.400 dolar seviyesine doğru yönlendirebilir, önümüzdeki aylarda yapılacak olan yeni güncellemeler fiyatı daha da üst seviyelere çıkarabileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar