X

Ethereum,Son 3 Haftanın En Yüksek Seviyesine Çıktı

CoinGecko'nun verilerine göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Pazartesi günü 2.392 dolara ulaştı.
13:45
26 Temmuz 2021

Kripto piyasasının toparlanması ve yatırımcılar arasında artan iyimserliğin ortasında, Ethereum fiyatı son gün bir gün içinde %8’in üzerinde arttı.

Ethereum Yükselişte

CoinGecko’nun verilerine göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Pazartesi günü 2.392 dolara ulaştı. Bu, son 24 saatte %8.2 ve son 7 gün içinde %22,9 gibi etkileyici bir artış olarak gözlemleniyor. ETH bu seviyelerde en son 7 Temmuz’da işlem görüyordu.

Karşılaştırıldığında, şu anda gözünü 40.000 dolar seviyesine dikmiş Bitcoin (BTC) geçen haftaya göre %20.2 arttı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Günün diğer önemli kazançları arasında %15 artışla Polygon (MATIC), Chainlink (%13,4), Bitcoin Cash (%12,9) ve Dogecoin (%12,1) yer alıyor.

Kurumlar Ethereum’a Göz Kırpıyor

Goldman Sachs’ın yakın zamanda sızdırılan bir raporunda, akıllı sözleşme platformunun gerçek kullanım durumlarının sonunda Bitcoin’i geçmesine yardımcı olabileceğini öne süren Ethereum, kripto dünyasında bir sonraki büyük varlık olarak uzun zamandır lanse ediliyor.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin varlıklarına ek olarak kişisel olarak ETH’ye de sahip olduğunu açıklamasının ardından geçen hafta bir artış daha yaşamıştı.

Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve ARK Invest’ten Cathie Woods ile “The B Word” konferansı sırasında yaptığı konuşmada, Tesla’nın ayrıca merkezi olmayan finans (DeFi) için kefil olduğunu söyledi.

Teknik düzeyde, Ethereum “London” adlı yaklaşan bir yükseltmeye hazırlanıyor. 4 Ağustos’ta yayınlanması beklenen yükseltme, ağın mevcut proof of work mekanizmasını optimize etmeyi ve iyileştirmeyi amaçlayan beş Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) içeriyor.

Ek olarak, EIP-3675 – Ethereum’u bir  proof-of-stake algoritmasına geçirme önerisi geçen hafta resmi olarak tanıtıldı. Ethereum 2.0’a uzun süredir beklenen geçişe hala birkaç ay var, ancak enerji konusunda daha verimli, güvenli ve ölçeklenebilir bir ağ ile sonuçlanması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar