Ethereum’daki Çöküşü Bilen Analist: Sıra Bu Altcoin’de!

Bollinger Bantlarının mucidi ve efsanevi teknik analist John Bollinger, popüler bir altcoin'in fiyat hareketine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
14:00
27 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bollinger Bantlarının mucidi ve efsanevi teknik analist John Bollinger, popüler bir altcoin’in fiyat hareketine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bollinger Sıkışması: Litecoin, Alarm Veriyor!

John Bollinger, en eski kripto para birimlerinden biri olan Litecoin’in (LTC) neredeyse altı aydır dar bir aralıkta işlem gördüğünü belirtti. Bollinger’e göre, LTC, şimdi haftalık grafikte bir daralma oluşturdu. Bollinger bantlarının daralması durağan bir piyasa olduğuna işaret ederken, bantların kesişmesi ise piyasada bir düzeltme hareketinin olacağına dair erken sinyaldir. Analiste göre, önümzdeki günlerde LTC fiyat hareketinde aşırı volatilite görmemiz mümkün. Kurala göre varlığın fiyatı alt Bollinger bandının altına düştükten sonra önemli bir fiyat düşüşü başlayabilir. Litecoin, piyasa değeri ile 23. sırada yer alıyor. En eski altcoin’lerden biri olan LTC 3,9 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

LTC, an itibariyle 55 dolardan işlem görüyor. Önde gelen analistlerden Tuur Demeester, LTC/BTC çiftinde henüz bir trend değişikliği görmediğini belirtti. Litecoin, Şubat 2018’den bu yana Bitcoin karşısında %89,6 gibi büyük bir düşüş yaşadı ve bu eğilimde kalmış gibi görünüyor. Uzun bir süre listede ilk 10 kripto para birimi arasında kaldıktan sonra Litecoin, son boğa koşusu sırasında diğer projelerin arkasında kaldı. Bununla birlikte, çetin rekabete ve sert düzeltmelere rağmen, LTC on yıldan fazla bir süredir ayakta kalmayı başaran birkaç kripto para biriminden biri olmaya devam ediyor. Haziran ayında, proje sonunda gizlilik odaklı MimbleWimble yükseltmesini hayata geçirdi, ancak bu, bazı yasal uyumluluk sorunlarına yol açtı.

Ethereum: Endişelerim var!

John Bollinger, geçtiğimiz günlerde Ethereum’a (ETH) dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü analist, Ethereum’un Merge güncellemesini kazasız belasız atlattığını ancak bu süreçte Merge’e yönelik şühpesinin ve soru işaretlerinin bulunduğunu söylemişti. Bollinger, uzun zamandır kripto para piyasası hakkında yorum yapmıyordu. Ancak analist  Merge olayını yakından takip ediyor ve bu süreçte Ethereum hakkında birkaç tweet attı. 9 Eylül’de Bollinger, ETH’nin yaklaşık 1.723 dolar noktasında yani bandın başında olduğunu gösteren Ethereum grafiğini paylaşmıştı.

Uzman, Özellikle, Merge beklenilen desteği sağlamadığı için Ethereum fiyatının düşmeey devam edeceğini ifade etmişti. Stratejist, Merge’ün ardından Ethereum fiyatındaki düşüşün sürpriz olmayacağını vurguladı. Ethereum, son zamanlarda büyük bir düşüş kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar