reklamı kapat

Ethereum Yatırımcılarının Sayısı Rekor Bir Şekilde Artıyor

Ethereum cüzdan adreslerinin sayısında görülen artış yükseliş getirebilecek mi?
15:00
8 Haziran 2020

2020 yılının ilk ve ikinci çeyrek dönemleri hem Ethereum (ETH) hem de Ethereum ağı tabanlı ürünler için oldukça verimli geçti ve birçok önemli duyuru yapıldı. Glassnode araştırma firması’nın kurucu ortağı ve CTO’su olan Rafael Schultze-Kraft, bu verimli dönemin Ethereum ağı ile ilgili analizlere nasıl olumlu yansıdığını önemli bir tablo ile beraber anlattı.

Yeni Ethereum Yatırımcılarının Sayısı Uçuşa Geçti

Kraft’ın yaptığı açıklamaya göre en az iki Ethereum işlemi yapmış olan günlük yeni cüzdan adreslerinin sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı. Kraft bunun yanı sıra cüzdan adreslerinin yaptıkları işlem sayılarına göre ne kadar fazla artış yaşadıklarını da bir araştırma ile açıkladı.

İçerisinde 1 ETH’den fazla fon olan yeni adresler arasında toplamda 3’ten fazla işlem yapanların sayısı 32.000’e ulaştı ve yaklaşık %160’lık bir yükseliş elde etti. Bunun yanı sıra 5’ten fazla işlem yapan cüzdan adreslerinin sayısı 19.000’e ulaştı ve %137 arttı.

10’dan fazla işlem yapan cüzdanların sayısı 9.000’e ulaşarak %114, 25’den fazla işlem yapan cüzdanların sayısı 4.000’e ulaşarak %104, 50’den fazla işlem yapan cüzdanların sayısı ise 2.000’e ulaşarak %98 artış elde etti.

3’ten fazla işlem yapan kullanıcıların sayısının artması aslında yeni Ethereum yatırımcılarının sayısının da ne kadar hızlı bir şekilde yükseldiğini gösteriyor. Bu gelişme herkes tarafından da anlaşılabileceği üzere oldukça olumlu ve fiyat artışını beraberinde getirebilir.  Buna rağmen uzmanlar ETH’de bir düşüş bekliyorlar ve tahminlerin tam tersi de gerçekleşebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.