reklamı kapat

Ethereum Yatırımcılarını Kötü Bir Son Mu Bekliyor?

Ethereum long pozisyonlarının rekor kırması oldukça tehlikeli bir senaryoyu ortaya koyabilir.
19:00
24 Mayıs 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), uzun süredir 200 doların üstünde tutunmayı başardı ve borsalardaki ETH long pozisyonlarının sayısında inanılmaz artışlar yaşandığı gözlerden kaçmadı. ETH fiyatının 227 dolardan 208 dolara inmesi bir nebze umutları baltalasa da yatırımcıların yükseliş beklentileri hala azalmamış gibi gözüküyor.

Ethereum Long Pozisyonları Zirvede

Önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex’in aktardığı verilere göre, şu an için platformda 361 milyon dolardan daha fazla değere sahip ETH long pozisyonu bulunuyor. Bunun ETH’nin toplam piyasa değerinin yaklaşık olarak %2’sine denk geldiği biliniyor ve olası bir düşüş ETH için adeta kıyamet senaryosunu canlandırabilir.

Geçtiğimiz sene görülen boğa piyasasında önce 70 milyon dolarlık bunun devamında ise 150 milyon dolarlık ETH long pozisyonu açıldığı görülmüştü. Şimdiki miktarın bunun iki katından bile fazla olması aslında yatırımcıların boğaya dair umutlarının ne kadar fazla olduğunu da gösteriyor.

Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %0,10’luk bir düşüşe sahip ve aslında yerinde sayıyor gibi gözüküyor. Buna rağmen sene sonunda gerçekleşmesi beklenen ETH 2.0 güncellemesinin fiyatı yukarı yönlü çıkartacak ana etmen olduğu düşünülmekte. Eğer Vitalik Buterin’in planları istenildiği gibi ilerler ve ETH 2.0 güncellemesi Temmuz ayı gibi biterse milyonlarca dolarlık long pozisyonları ciddi bir gelirle kapanabilir.

Ancak olası bir sorun ve güncellemenin ertelenmesi, sert bir ayı piyasasına girişi garantileyecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.